Şiirinizin Tadına Geç Vardım Behçet Necatigil

Şiirinizin Tadına Geç Vardım
Behçet Necatigil

%30 İNDİRİM
210,00 TL
147,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750856280
949628
Şiirinizin Tadına Geç Vardım
Şiirinizin Tadına Geç Vardım
147.00

Behçet Necatigil'in mektup kitapları dizisi “Şiirinizin Tadına Geç Vardım” ile sürüyor. Edebiyat ve sanat dünyasından onlarca ismin yer aldığı derleme 1940'lı yıllardan itibaren Necatigil'e yazılmış mektupları kapsıyor. Mektuplar Necatigil'in dostluklarının, kendinden önceki ve sonraki kuşaklarla ilişkilerinin yanı sıra dönemin edebiyatçılarının birbirleriyle fikir alışverişlerini, çalışma düzenlerini ve alışkanlıklarını da sergiliyor.
Necatigil'den Erdal Öz'e: “Bir de sanatla uğraşanların dostluğu vardır ki, bunun için yan yana gelmeler gerekmez çok kere. Yazılardan, eserlerden yayılan bir hava çeker birini ötekine, uzaklarda da olunsa. Bizimkisi böyle bir dostluktur. Asıl sağlam dostluklar da mesafeler ötesinde çalışmaları izlemekten, takdir ve bağlılıkları güçlendirmekten doğanlar olsa gerek.”
Oktay Rifat'tan Necatigil'e: “Bugünlerde ben de seni düşünüyordum. Bunaltıcı bir şiir havası içindeyim. Yazıyorum, bozuyorum, bugün beğendiğimi yarın beğenmiyorum. Yaşamın şiir kesilmesi iyi de şiirden öteye geçmemesi bunaltıcı.”
İlhan Berk'ten Necatigil'e: “Ey eski toprağı şiirimizin, günlerimin epeycesini boşa çıkardın, anlatımdan hep kaçıyorsun, hâlâ kıvıramadım seni yazmayı.”
Gülten Akın'dan Necatigil'e: “Son günlerde çalıştığım yerdeki bazı zorunlu ilgilerden duyduğum korku, tiksinme yalnız başıma altından kalkabileceğim ağırlığı aşmıştı. Size sığındım.”(Tanıtım Bülteninden)


Kapat