Bedenin Sırları - Hayatımızı Değiştirecek Yeni Bir İnsan Biyolojisi -

Bedenin Sırları - Hayatımızı Değiştirecek Yeni Bir İnsan Biyolojisi - 21. Yüzyıl Kitapları
Daniel M. Davis

%30 İNDİRİM
200,00 TL
140,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750862816
979423
Bedenin Sırları - Hayatımızı Değiştirecek Yeni Bir İnsan Biyolojisi - 21. Yüzyıl Kitapları
Bedenin Sırları - Hayatımızı Değiştirecek Yeni Bir İnsan Biyolojisi - 21. Yüzyıl Kitapları
140.00

Bedenin Sırları insan biyolojisinin son yıllarda gelişen teknoloji ve artan bilgi birikimi sayesinde öne çıkan ve büyük tartışmalar yaratan genetik düzenleme, mikrobiyom, beynin işleyişi gibi alanlarını, hücre düzeyinde bir araya getiriyor. Bu gelişmeleri mümkün kılan bilim insanlarının za¬man zaman eğlenceli olabilen hikâyelerine de yer veren kitap bilimsel düşüncenin gelişimine dair benzersiz bir okuma deneyimi sunuyor. “Ya¬kın gelecekte hayatlarımızı en çok kendi kendine giden arabalar veya robotlar değil, yeni insan biyolojisi etkileyecek” diyen Davis'in heyecanı¬nı paylaşınca kendinize de başkalarına da eskisi gibi bakamayacaksınız.


“Medikal biyolojinin sınır bölgelerine yapılan hızlı ve yoğun bir tur. Aynı zamanda da bilimin ilerleyişinin sürükleyici bir anlatımı.”
Wall Street Journal


“İnsan biyolojisindeki hayret verici yeni keşiflerin harika bir aktarımı. Bu keşifler bedenlerimizin nasıl işlediği ve geleceğin neler getireceği¬ne ilişkin anlayışımızı kökten değiştiriyor.”
Brian Cox


“İnsan bedeni hakkında bugün bildiklerimiz, yalnızca yüz yıl önce yaşamış insanlara büyü gibi gelirdi. Davis bizi, günümüz kavrayışına nasıl ulaştığımızı gösteren güzel bir yolculuğa çıkartıyor; yol boyunca şaşır¬tıcı keşif hikâyeleri insan hikâyeleriyle iç içe geçiyor. Yer yer bir polisiye kadar sürükleyici olan bu kitaptan biyoloji meraklılarının öğreneceği çok şey var.”
Venki Ramakrishnan, Nobel kimya ödülü sahibi ve Gen Makinesi'nin yazarı.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat