9786256394001
950233
Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi - Bütün Oyunları
Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi - Bütün Oyunları
100.00
Filibeli Ahmed Hilmi genç denecek bir yaşta vefat etmiş ancak buna rağmen çok verimli bir matbuat ve yazı hayatı geçirmiştir. Yazı hayatında tiyatro/oyun yazarlığı nispeten bir miktar arka planda kalmış olsa da tenkidî ve içtimaî konularda yazdığı piyesler vasıtasıyla bu konuda da eserler kaleme almıştır. O, hem tiyatro eserleri hem de diğer eserleriyle ve kitaplaşmamış yazılarıyla vefatının üzerinden 100 yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen düşünce tarihimiz bakımından hâlâ bir mihenk taşı olma vasfını koruyor.
Yayına hazırladığımız Bütün Oyunları adını verdiğimiz bu kitap, Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi Efendi'nin kitaplaşmış ve gazete sayfalarında kalmış tiyatrolarını hem unutulup gitmekten hem de kaybolmaktan kurtarıp bir araya getirmektedir.(Tanıtım Bülteninden)


 • Açıklama
  • Filibeli Ahmed Hilmi genç denecek bir yaşta vefat etmiş ancak buna rağmen çok verimli bir matbuat ve yazı hayatı geçirmiştir. Yazı hayatında tiyatro/oyun yazarlığı nispeten bir miktar arka planda kalmış olsa da tenkidî ve içtimaî konularda yazdığı piyesler vasıtasıyla bu konuda da eserler kaleme almıştır. O, hem tiyatro eserleri hem de diğer eserleriyle ve kitaplaşmamış yazılarıyla vefatının üzerinden 100 yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen düşünce tarihimiz bakımından hâlâ bir mihenk taşı olma vasfını koruyor.
   Yayına hazırladığımız Bütün Oyunları adını verdiğimiz bu kitap, Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi Efendi'nin kitaplaşmış ve gazete sayfalarında kalmış tiyatrolarını hem unutulup gitmekten hem de kaybolmaktan kurtarıp bir araya getirmektedir.   (Tanıtım Bülteninden)


   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Stok Kodu
   :
   9786256394001
   Boyut
   :
   12 x 19,5
   Sayfa Sayısı
   :
   190
   Basım Tarihi
   :
   2023
   Kapak Türü
   :
   İnce Kapak
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yayınevinin diğer kitapları
 • Kapat