Sanata Dair - 2 Halid Ziya Uşaklıgil

Sanata Dair - 2
Halid Ziya Uşaklıgil

%30 İNDİRİM
150,00 TL
105,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750857522
958237
Sanata Dair - 2
Sanata Dair - 2
105.00

“Sanata Dair”, Halit Ziya Uşaklıgil'in genel olarak sanat, edebiyat, dil ve müzik konuları üzerine kaleme aldığı gazete yazılarından oluşuyor.

1938-1963 yılları arasında dört cilt halinde yayımlanan Sanata Dair'i biz iki ciltte topladık. Abdullah Uçman tarafından hazırlanan Sanata Dair'in bu iki ciltlik yayınında, esas metne herhangi bir müdahalede bulunmadan, gerekli görülen birtakım isim, eser ve olaylarla ilgili kısa açıklamalar yapılmış; yazarın bir kısım kelimelerde tercih ettiği ve bugüne uymayan imlası günümüz imlasına uydurulmak suretiyle daha rahat okunabilecek bir eser ortaya konulmuştur.

Elinizdeki ikinci ciltte Halit Ziya, kendi kuşağından bir kısım edebî şahsiyetin portresini çizmiş, onların kitap halinde basılmış eserlerini değerlendirmiş; İngiliz ve Fransız edebiyatının belli başlı isimlerinin kısa biyografileri eşliğinde eserlerini tanıtmıştır.

Halit Ziya'nın son derece zengin ve geniş bir birikimle, rahatça okunan deneme üslubuyla kaleme aldığı yazılarında, günümüz araştırmacılarıyla okuyucularının öğreneceği ve tartışacağı önemli konular olduğu kanaatindeyiz.(Tanıtım Bülteninden)Kapat