Rusya'nın Öyküsü Orlando Figes

Rusya'nın Öyküsü
Orlando Figes

%30 İNDİRİM
250,00 TL
175,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750861321
979127
Rusya'nın Öyküsü
Rusya'nın Öyküsü
175.00

Rusya'nın Öyküsü'nde Orlando Figes, Rusya'nın bin yıllık tarihine yeni bir yaklaşım getiriyor; Rusların geçmişe bakışlarını şekillendiren fikirler kadar, bu geçmişi oluştu¬ran olaylar ve şahsiyetlerle de ilgileniyor.
Coğrafyasında hüküm süren egemen ideolojilerin değişimlerine ayak uydurmaya çaba harcayarak kendi öyküsü üzerine tekrar tekrar düşünen, tarih sahnesindeki en¬der uluslardandır Ruslar. Figes, bu olgunun hakkını vererek, Kiev Rus Knezliği'nin 1. binyıldaki kuruluşundan Putin'in Ukrayna'yla savaşına kadar, Rusya'nın yaşadığı uzun tarihsel sürecin arkasındaki anlatıları araştırıyor. Rusya'nın Öyküsü Korkunç İvan'ın mum ışığıyla aydınlatılan bir katedraldeki taç giyme töreninden köylü dev¬riminin dramatik çalkantılarına, Rusya Ana'nın dünyaya yönelik kutsal misyonu hakkındaki Ortaçağ efsanesinden Batı tarafından haksız muamele gördüğüne iliş¬kin milliyetçi nutuklara varıncaya dek Rusya'nın geçmişini ve siyasetini şekillendiren ulusal mitleri ve bunların ideolojilere olan etkisini anlamak için kapsamlı ve yetkin bir çalışma.
“Modern Rusya'yı ve onun Ukrayna'yla, komşularıyla, Amerika'yla ve Batı'yla savaşlarını anlamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan en temel arka plan hikâyesini içeren tarih kitabı.”
Anne Applebaum, Twilight of Democracy ve Red Famine kitaplarının yazarı


“Orlando Figes, Rus tarihinin büyük anlatıcısı...”
Financial Times(Tanıtım Bülteninden)


Kapat