İlk Olmanın Ağırlığı Çalışan Cezasız Kalmaz Nurettin Başaran

İlk Olmanın Ağırlığı Çalışan Cezasız Kalmaz
Nurettin Başaran

79,00 TL
Tükendi
9786257763127
928927
İlk Olmanın Ağırlığı Çalışan Cezasız Kalmaz
İlk Olmanın Ağırlığı Çalışan Cezasız Kalmaz
79.00

Türkiye'de mesleği ile ilgili pek çok ilkleri uygulamaya koyan Prof. Dr. Nurettin Başaran bu kitabında ilkleri gerçekleştirmek için çektiği sıkıntılar, kıskançlıklar, husumetler ve yaşadığı sevinç ve gururları anlatmaktadır. Doğduğu köyün özelliklerinden tutun da okuduğu okulların durumu da bu kitapta anlatılmaktadır.

Okuyucu Tıbbi Genetik bilimi ile ilgili Türkiye durumunu öğrenirken bugün için herkesin bildiği doğumdan önce çocukta kalıtsal hastalık var mı yok mu uygulaması olan prenatal tanı pratiğinin Türkiye gerçeğini öğrenecektir.

Üniversiteler Kanunu'nun ve YÖK uygulamasının iç yüzünü öğrenirken rektörlük seçimlerinin içler acısı durumunu da öğrenecektir.

Girdiği rektörlük seçiminde en yüksek oyu aldığı halde YÖK tarafından elenen ve arkasından insafsız iftira ve kumpaslarla görevine son verilen, aklanıp görevine geri dönmesine karşın oynanan olmadık oyunların neler olduğu görülecektir.

Kendi yetiştirdiği ve belli unvanlara kavuşan mesai arkadaşlarının ihanete varan davranışlarına da tanık olacaktır. Bu kitap bir Türkiye gerçeği olan çalışan ve iş yapanın cezasız kalmayacağının canlı kanıtını oluşturmaktadır.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat