9786257763592
974315
Yelhuder'in Tecrübeleri - Bizim Kitabımız 5
Yelhuder'in Tecrübeleri - Bizim Kitabımız 5
122.00

“Bizim Kitabımız” serisinin beşincisi olan bu kitapta Yelhuder'in, birbirinden güzel, heyecanlı, eğlenceli ve faydalı tecrübelerine şahit olacağız. Bir çocuğun yaşama dair çeşitli deneyimler kazanmasının en kolay, en gerçekçi ve en doğal yolu yine doğal bir ortamda, doğanın tam merkezinde olması çok daha verimli ve keyifli olacaktır.
Bunun için, şehirde yaşayanlar mutlaka sık sık köylere gidip oradaki zor görünen yaşam şartlarını birebir yaşayıp öğrenmeli ve tecrübe etmelidirler. Çünkü şehirlerde birçok işi makineler yaptığı için çoğu insan bunları her yerde böyle olduğunu zannediyor ve gittiği her yerde bu konforu arıyor. Oysa hayatın gerçek hali köy ortamında yaşanılanlardır.
Yelhuder'in ailesi de bu düşünceyle çocuklarını sık sık memlekete götürüp, köylerde ve yaylalarda bu güzellikleri yaşamalarını sağlamaktadırlar. Baltayla odun kesmeyi, suyu çeşmeden taşımayı, keçi ve koyundan süt sağmayı, öğretirler.
Çocuklar da zaten doğası gereği doğayı çok severler ve her türlü zorluğa rağmen buralarda vakit geçirmekten çok keyif alırlar. Hele de oralarda macera yaşamaya bayılırlar.
Bu kitapta, Yelhuder'in ısrarlı arzusu üzerine ailesiyle yaylaya gidip yaz tatilini orada geçirmesi, çadırda yaşamanın zevki ve zorlukları, eğitici, öğretici ve eğlenceli hikayelerle anlatılmış ve her konuya uygun şarkılar hareket katılmıştır Bu hikaye 7-12 yaş grubu çocuklar ve yetişkinler hiç sıkılmadan keyifle okuyabilirler.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat