Samanyolu - Galaksinizin Otobiyografisi Moiya Mctier

Samanyolu - Galaksinizin Otobiyografisi
Moiya Mctier

135,00 TL
Tükendi
9786057158086
955946
Samanyolu - Galaksinizin Otobiyografisi
Samanyolu - Galaksinizin Otobiyografisi
135.00
Etrafına bir bak, insan. Ne görüyorsun?
Beni elbette; gelmiş geçmiş en büyük galaksiyi, neredeyse zamanın kendisi kadar yaşlı Samanyolu'nu.
Yüzyıllarca ateş başında anlattığınız mitolojik hikâyelerin konusuydum.
“Teknoloji” denilen şeyi henüz geliştirmemişken yıldızlarımla sizi kaybolmaktan kurtarıyordum. Zamanı nasıl ölçeceğinizi bilemediğinizde, ekinlerinizi ekmek ve toplamak için en doğru zamanı kestiremediğinizde ya da yaklaşan felaketleri önceden görebilmek istediğinizde de bana bakıyordunuz. Binlerce yıldır kelimenin tam anlamıyla içimde yaşıyor, her zerremi hayatınızı iyileştirmek için kullanıyorsunuz. Buna rağmen neyden yapıldığımı ya da nasıl hareket ettiğimi bırak, nasıl göründüğümü bile bilmiyorsunuz. İşte bu yüzden buna bir dur deme vakti geldi.
Birlikte yüzlerce yıl geriye giderek, türünüzün, henüz “bilim” denilen şeyin varlığından haberi bile olmadığı dönemlerden bugüne ve geleceğe uzanan bir yolculuğa çıkacağız. Uzay hakkında genişleyen kavrayışları sayesinde insanların en derin sırlarımı keşfedecek astrofizikçilere nasıl dönüştüklerine şahit olacağız. Sadece milyarlarca yıl önce nasıl doğduğumu ve büyüdüğümü değil, sinir bozucu komşularımı, ilk aşkımı ve pişmanlıklarımı da göreceğiz.
Bu sadece benim değil, türünüzün ve elinizden düşürmediğiniz telefonlardan uydularınıza kadar sahip olduğunuz her şeyin hikâyesi. Bu sizin Dünya'nızın hikâyesi.

“... evrendeki her şey hakkında bilgi edinmek ne kadar da heyecan verici! Samanyolu'nun komşuları için neler düşündüğünü sadece bu kitaptan öğrenebilirsiniz. McTier, kozmik dedikodu türünü icat ediyor – müthiş eğlenceli!”
Chanda Prescod-Wienstein,Düzeni Bozuk Kosmoskitabının yazarı


(Tanıtım Bülteninden)


Kapat