Meraklısına Roma İmparatorluğu Philip Matyszak

Meraklısına Roma İmparatorluğu
Philip Matyszak

%35 İNDİRİM
220,00 TL
143,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258489668
912112
Meraklısına Roma İmparatorluğu
Meraklısına Roma İmparatorluğu
143.00

Meraklısına Roma İmparatorluğu, Asurluların çöküşü ve Roma Cumhuriyeti’nin ortaya çıkışından başlayarak tüm genişleme, bunalım ve nihai bölünme devirlerine kadar Roma İmparatorluğu tarihinin izini sürüyor.

 

Başka hiçbir siyasi varlık, modern dünyayı Roma İmparatorluğu kadar şekillendirmedi. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birini ve üç milyon kilometrekarelik bir alanı kapsayan bu imparatorluk, hepsi Roma’ya ve Romalı kimliği idealine bağlı, dinamik bir milletler, devletler ve kabileler topluluğunu temsil ediyordu. Bu, o kadar sofistike bir yönetim sistemiydi ki Roma’ya duyulan sadakat, imparatorluğun çöküşünden sonra bile gücünü koruyup bugüne kadar süregelen bir miras bıraktı. Bu görkemli tarihi kendine has canlı ve ilgi çekici anlatımıyla ele alan Matyszak, imparatorluğun nasıl işlediğini, muazzam büyüklükteki askeri gücünü geniş toprakları fethetmek için nasıl konuşlandırdığını ve ardından tebaasını nasıl Roma vatandaşı haline getirdiğini aktarıyor. 

 

Bu kitap, Roma ve Romalılar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes için hem kolay okunur hem de detaylı bir başlangıç noktası.

Kapat