Meraklısına Mısır Mitolojisi Geraldine Pinch

Meraklısına Mısır Mitolojisi
Geraldine Pinch

%35 İNDİRİM
130,00 TL
84,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258489873
930948
Meraklısına Mısır Mitolojisi
Meraklısına Mısır Mitolojisi
84.50

Meraklısına Mısır Mitolojisi, tarihteki en uzun ömürlü medeniyetlerden birinin temel değerlerini ifade eden, çağdaş kültürleri etkileyerek Batı kültür mirasının bir parçası haline gelen mısır mitlerinin büyüleyici ve karmaşık dünyasını ele alıyor.

 

Mitoloji, tarihin büyük bir kısmında Mısır kültürünün ayrılmaz bir parçasıydı. Pinch de bu kitapta, Kleopatra’nın İğnesi ve Tutankhamun’un altın heykelinden tanrıların anlatıldığı papirüslere kadar Mısır mitolojisiyle ilgili çok çeşitli kaynak ve nesnelerin arkasındaki kültürel ve tarihsel arka planı inceliyor. Bunun yanı sıra “Horus ve Seth’in Çekişmeleri” mitini ayrıntılı olarak açıklayıp yol açtığı pek çok yorumu gözler önüne seriyor. Ayrıca Mısır tarihine ait bir zaman çizelgesi ve teknik terimler sözlüğü de sunuyor.

 

Mitlerin ne anlama geldiğini, İsis ve Osiris gibi tanrıların mitlerinin çağdaş kültürü etkileyerek kültürel mirasımızın bir parçası haline nasıl geldiğini merak edenler için keyifli bir rehber.

 

“Karmaşık bir konunun ustaca, açık ve özlü anlatımı.” –Dr. Richards Parkinson, British Museum

 

Meraklısına dizisindeki diğer kitaplar:

Meraklısına Psikoloji – Meraklısına Klasik Mitoloji – Meraklısına Evrim – Meraklısına Ekonomi – Meraklısına Duygular – Meraklısına Yönetim – Meraklısına Bilişsel Davranışçı Terapi – Meraklısına Roma Tarihi – Meraklısına Feminizm – Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler)– Meraklısına Tarihöncesi Dünya

Kapat