UP Underground Poetix Sayı - 16 %25 indirimli Kolektif

UP Underground Poetix Sayı - 16
Kolektif

%5 İNDİRİM
7,00 TL
6,65 TL
Tükendi
9776456456678
632398
UP Underground Poetix Sayı - 16
UP Underground Poetix Sayı - 16
6.65

UP XIV represents the real hiphop : Deleuze ve Post Punk sayısında emeği geçen, başta underground poetix ekim ayı editörü Can Batukan olmak üzere herkes ruh hastasıdır.

*Eylül'ü atlamak durumunda kaldık ama bu süre derginin daha da garipleşmesini sağladı. Murat Mrt Seçkin " Müzikal Moronlar " ve post punk'ın ülke üzerindeki karanlık emellerini anlatan yazısıyla mütevazi bir giriş yapıyor.

*Bartok, Stravinsky, Varese… Fakat neden punk değil ?

*Gilles Deleuze'ün rizom ve sinema üzerine kurduğu iki minik diyagram ile tanışın : Vincennes ders notları !

*" Deleuze, Punk ve Post-Punk " Can Batukan'ın bizler için hazırladığı bir " giriş dersi ". Elbette her zaman için derslere gitmeyi değil kırmayı seçen UP XIV okuyucusunun " hayvan-oluş "tan yola çıkarak ilerleyeceği punk rotası da, kendisini çok farklı yerlerde bulmasını sağlayacak.

*Rafet Arslan bilim kurgu ve müziğin yarattığı " Sesler Adası "na doğru yola çıkıyor. Sonic Youth, Mary Shelley ve the Residents'ı buluşturan ortak nokta neydi dersiniz ?

*Throbbing Gristle'ın bir form dışılık olarak punk ve queer'la inşa ettiği " moleküler devrimi " Zafer Aracagök'ün eşsiz yaklaşımı ile okuyacağız bu ay.

*Paul Hegarty ; Foucault ve Attali'den yola çıkarak bizi Crass konserinde pogoya fırlatıyor ve neo-liberal politikalara karşı punk'ın çizdiği savunma hattını tartışmaya açıyor.

*Volkan Çağlayan yüzyılın en önemli deşifre metni olan Bin Yayla ile Klasik Müziğin kesintili haritasını ortaya çıkarırken,

*Daha önce bir söyleşiyle UP XIV sayflarını şereflendiren Richard Pinhas, zamanın sessizlikle yaptığı koalisyonu ve ortaya çıkan figürsel dizilimlerin fonksiyonlarını açıklayacak.

*south park 20. Sezon 1. Bölüm e.e

*remember, remember the 5th of november !
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat