9776456456470
599186
UP Sayı - 2
UP Sayı - 2
4.75

"çöpe atmak" artık "geri dönüşüm" yalanıyla kardeş, özellikle hip semtlerin yüksek gelirli ya da öyleymiş gibi davranan tipolojileri arasında bir davranış biçimine bile dönüştü, UP 2 "atma onar" önermesiyle başlıyor: Nikolay Glazkov'a tanımak adına bir göz kırpıp; Mary Bryden'in: Burroughs, Beckett, Proust ve Deleuze arasında kurduğu muazzam ağa yapışıp kaçıyoruz, ya da kaçamazsınız -sınırınızı kim bilir…

Robert Duncan, Tuli Kupferberg, Lindita Ahmati bu sayının başka diyarlarının küçük şiir durak(sama)ları-ndan… Sasha Grey: Sascha Konietzko'nun Sasha'sı, Oscar Wilde'ın "Dorian Gray'in Portresi"nin Gray'i. Industrial Noise'un en nadide örneklerinden birini yapan aTelecine'nin elemanı, dünyanın en iyi fotografçılarından Richard Kern bir albüm yapmakla yetinmeyip süreci videolaştırmıştı, ama asıl golü The Girlfriend Experience ile Steven Soderbergh attı, hadi bakalım Grey neler demiş, neymiş?! Bu sayıda ülke denilen toprak parçası üzerinden Semih Yıldız, Can Gox ve Kaan Çaydamlı bizlerle, toprak demişken, kaldı ki Yaşar Kemal'e küçük bir Sevgi Duruşunda da bulunuyoruz..

Yeni neslin şairleri Morrison ve Cobain için bir "yeni başlayanlar" yalanı var, bakmayın başlığına, kimin nereden bilgi rızıklanacağı belli değil. "Bukowski ile Bir Bira" " Tophane'deki Ölü Adam" şiirleri ile Jörg Fauser ısrarımıza devam ediyoruz. Edeceğiz. Alper Çeker Türk ve dünya edebiyat borsasının sırlarını ifşaya nihayet başlıyor, giderek sertleşeceğine şüphemiz yok.. Rafet Arslan "Ege Bamyası", Sevgili dostumuz Murat Seçkin ise nevi şahsına münhasır enfes bir "Godflesh" yazısıyla bizle.
Mayıs ayında bomba gibi bir UP ile görüşmek üzere.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat