9776456456463
596913
UP Sayı - 1
UP Sayı - 1
4.75

Underground Poetıx artık aylık çıkıyor!
Tool'un bir parçası ile açtık UP'ın bu yeni hayat sayfasını; çok şirin bir adam olmalı bu Harry Manback…

Chuck Berry '80 çocuklarının üretkileri hakkında neler dedi ve Almanya'nın Charles Bukowski'si Fauser, "Troçki, Goethe ve Mutluluk" şiirini nasıl bu kadar güzel yazabildi ?

"Hastalık nedir ne değildir, şiir için bir öne gereksinim"midir; Artaud'dan Gilles Deleuze'e…

Kerim Akbaş, Kerim Atay, Kübra Yüzünciyıl, Onur Özcan, Selçuk Gürkan bizim için şiir ve şiirimsiler buyurdular, siz de buyura bilirsiniz, künyede bunun için bir adres var!
Hans Hollein doğru der, ne der: "Her şey Mimari"…

UP, Richard Brautigan'sız mümkün olamaz, kendisi böğürtlenli bir öykü ile aramızda…ve hep de olacak. Beat dönemi şairlerin en afililerinden Michael McClure, sevgili dostu "Jim Morrison ve Şiiri Üzerine" bir deneme yazdı..

Harun İnan bu sayının Türkiye toprakları kısa hikayecisi, elbette siz de kısa çok kısa hikayelerinizi UP'a yollayabilirsiniz, künyedeki adres bunun için.

SPK'yı bilen bilir, çok söz etmeye ne hacet, bileni için SPK. Kaan Çaydamlı kahinsel önermelerine devam ediyor, ayrıca başınıza ileriki sayılardan geleceklerden kendinizden başka kim sorumlu ola bilir ki -san ki kendinizden başka varmış da…

Brion Gysin, Rafet Arslan, Kaan Koç, Gilles Deleuze, dışında kült kitabı Eroin Haikuları'nın tamamı ile William Wantling efsanesi var ilk sayımızda. Bundan sonra dış politika yazıları ile Alper Çeker her sayımıza ses verecek.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat