Tekinsiz Ada Kemalettin Tuğcu

Tekinsiz Ada
Kemalettin Tuğcu

%20 İNDİRİM
110,00 TL
88,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750762918
980217
Tekinsiz Ada
Tekinsiz Ada
88.00

Ege kıyısındaki Karaca Çiftliği'nin sahibi Hızır Bey, eşi Yaşar Hanım ve oğlu Murat'a bir miktar para ve sahip olduğu adayı miras bırakmıştır. Adadan gelen, ne olduğu belirsiz, ağlamaya benzer ses yüzünden oraya ‘Tekinsiz Ada' denmiştir. Balıkçıkların bile uğramadığı bu adada, anne oğul sıfırdan bir hayat kuracaklardır. Kısa süre sonra, aralarına yetim Naile de katılır. Zaman içinde, Tekinsiz Ada onlara iki büyük sürpriz sunar. Biri doğasından gelen bir mucizedir, diğeri de Lidyalılar'a uzanan tarihinden gelen bir hediye...

1940'lardan bu yana sayısız çocuğun okuma alışkanlığı edinmesinde önemli rol oynayan Kemalettin Tuğcu, zorlukların ve acımasızlığın karşısında dirençle, umutla, sabırla duran insanları, en çok da çocukları anlatmıştır. Merhameti hiçbir zaman kaleminden eksik etmeyen Kemalettin Tuğcu'nun yeğeni, yazar Nemika Tuğcu'nun titiz danışmanlığıyla yayına hazırlanan bu seçkiyi, çocuk edebiyatının usta illüstratörlerinden Mustafa Delioğlu resimledi.

Değerli şair arkadaşım Ülkü Tamer'in Tuğcu için önemli, güzel bir açıklaması olmuştu. “Tuğcu çok değerlidir. Çocuklara merhameti öğretmişti.” Nasıl da sevinmiştim bu saptamasına Ülkü'nün.

Füruzan
KE Dergisi, Kasım-Aralık 2020(Tanıtım Bülteninden)


Kapat