Düşkün Çocuk Kemalettin Tuğcu

Düşkün Çocuk
Kemalettin Tuğcu

%20 İNDİRİM
125,00 TL
100,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750762925
980216
Düşkün Çocuk
Düşkün Çocuk
100.00

Ailesiyle yaşadığı çiftliği ele geçirmeye çalışan kâhya tarafından İstanbul'a gönderilen Ali Yılmaz, orada zorla alıkonur. Ancak bir süre sonra kaçmayı başarır ve büyük şehirde bir başına, aklı Bursa'daki annesi ve kız kardeşinde kalarak, hayata tutunmanın yollarını arar. Remzi ve annesiyle karşılaşır önce, evsizlerin dünyasında bulur kendini. Farklı işyerlerinde çırak olarak çalışırken, Sirkeci'nin, Tahtakale'nin esnafıyla, İstanbul'un farklı kültürleriyle tanışır. Dünya ise henüz ummadığı kadar küçüktür. İyileri de buluşturur, kötüleri de...

1940'lardan bu yana sayısız çocuğun okuma alışkanlığı edinmesinde önemli rol oynayan Kemalettin Tuğcu, zorlukların ve acımasızlığın karşısında dirençle, umutla, sabırla duran insanları, en çok da çocukları anlatmıştır. Merhameti hiçbir zaman kaleminden eksik etmeyen Kemalettin Tuğcu'nun yeğeni, yazar Nemika Tuğcu'nun titiz danışmanlığıyla yayına hazırlanan bu seçkiyi, çocuk edebiyatının usta illüstratörlerinden Mustafa Delioğlu resimledi.

Değerli şair arkadaşım Ülkü Tamer'in Tuğcu için önemli, güzel bir açıklaması olmuştu. “Tuğcu çok değerlidir. Çocuklara merhameti öğretmişti.” Nasıl da sevinmiştim bu saptamasına Ülkü'nün.

Füruzan
KE Dergisi, Kasım-Aralık 2020(Tanıtım Bülteninden)


Kapat