Karınca Yuvasını Dağıtmamak İlhan Sami Çomak

Karınca Yuvasını Dağıtmamak
İlhan Sami Çomak

%10 İNDİRİM
102,00 TL
91,80 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789750531149
874480
Karınca Yuvasını Dağıtmamak
Karınca Yuvasını Dağıtmamak
91.80

İlhan Sami Çomak, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat FakültesiCoğrafya Bölümü'nde öğrenciyken, yoğun işkenceler gördüğü bir gözaltısürecinden sonra tutuklanarcezaevinekondu.

Yıllardır devam edenadalet mücadelesine rağmen 2021 yılı itibariyle hâlâ cezaevinde...

Çomak,sadece adaletsizliğin pençesine düşmüş biri değil, şiirleri birçok dile çevrilen,dünyaca tanınan bir şair aynı zamanda. Yaşadığı tüm hukuki mağduriyeterağmen yüzünü her zaman yaşamaya, umuda, sevgiye çeviren Çomak,Karınca Yuvasını Dağıtmamak'ta çocukluğunu, tutuklanma hikâyesini,şiirinin arkasında yatanları, hayata bakışını ve adalet arayışını sahici bir şairduyarlılığıyla, yalın ve bir o kadar da sarsıcı biçimde anlatıyor.“... adalet hayatıma çelme taktı, yere düştüm, yere çok kötü düştüm vedoğrulup kalkmak yıllarımı aldı ama beni zehirleyecek hislerden, insanolmanın güzel yönlerini hatırımdan çıkarmayarak, bir şekilde sakınmayıbildim.”

“Umutsuzluğun ağır karanlığını tartmak, kalbe ve akla çöken sessizliğinçoraklığını dağıtmak, hayatı derli toplu tutmak için umut hep yanımda olduveya ondan uzaklaşmadım.”

Kapat