Kalp: Bir Tarihçe - 21. Yüzyıl Kitapları Sandeep Jauhar

Kalp: Bir Tarihçe - 21. Yüzyıl Kitapları
Sandeep Jauhar

%30 İNDİRİM
250,00 TL
175,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750859656
977800
Kalp: Bir Tarihçe - 21. Yüzyıl Kitapları
Kalp: Bir Tarihçe - 21. Yüzyıl Kitapları
175.00


Kalp hayatın merkezinde yer alır. Kardiyolog Sandeep Jauhar içinse saplantı derecesinde bir tutkudur. Zira kalple ilgili sorunlar ailesinde büyük travmalar yaratmış, hassas bir yapıya sahip olan Jauhar'a daha çocuk yaşlarda uzman doktorluğa giden yolu açmıştır.

Kalp: Bir Tarihçe, hayatın motoru olduğu kadar her türden duyguyu barındıran en önemli organı tüm yönleriyle ele alan bir kitap. Bir yandan
tıp doktorları ve bilim insanlarının giriştikleri kimi tabu yıkıcı deney ve
keşiflerin öyküsünü anlatırken bir yandan da bu büyüleyici organın yapısına ve işleyişine açıklık getiriyor. Bununla beraber özellikle modern tıbbın olağanüstü başarılarının yanında yetersiz kaldığı noktalara da işaret ediyor. Kalp hastalıklarının halen en önemli kamu sağlığı sorunlarından biri olduğunu belirten yazar, kişisel deneyim ve gözlemleri kadar geniş çaplı araştırma sonuçlarına da yer veriyor. Böylece meselenin sadece teknolojik ilerlemeyle çözülemeyeceğini savunarak toplumsal sorunlara ve günümüz insanının ruh haliyle yaşam tarzına da dikkat çekiyor.

“Jauhar, oldukça güvenilir bir rehber olarak her birimizin hayatının nasıl devam ettiğini ilgi çekici bir hikâyeyle anlatıyor... Hem temel bilgiler veren hem de övgü mahiyetinde bir kitap olan Kalp, hakkında çok az şey bildiğimiz içimizdeki bu en kutsal organa dair büyüleyici bir ders anlatıyor.”
Washington Post(Tanıtım Bülteninden)Kapat