İnsan Türü Timothy Morton

İnsan Türü
İnsan Olmayanlarla Dayanışma
Timothy Morton

%20 İNDİRİM
125,00 TL
100,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786057525888
816405
İnsan Türü
İnsan Türü İnsan Olmayanlarla Dayanışma
100.00

İnsanlar ve İnsan Olmayanlar Arasında Radikal Bir Dayanışma Çağrısı

İnsanları insan yapan nedir? Bilim ve teknoloji; yaşam ve yaşam dışı, organik ve inorganik arasındaki sınırları zorlarken, bu kadim soruyu sormanın tam sırası! Önde gelen nesne yönelimli filozoflardan Timothy Morton, bu felsefi sorunu son derece politik görmemizi tavsiye ediyor. Morton'a göre insan olmak, insan olmayanlarla bir nezaket ve dayanışma ağı kurmak anlamına gelir. Türler kavramını içeren ve aşan kapsamlı bir kavrayış ancak bu şekilde ortaya çıkar. İnsanlık politikalarını tartışmak, ekolojik bir arada oluşu üst seviyelere çıkarmanın ve türümüzün dışındaki kişilerle yakınlığımızı bozmak isteyen Monsanto gibi şirketlere ve teknoloji hayranı milyarderlere direnmenin en kritik adımı... Morton, İnsan Türü kitabıyla bu adımı cesaretle atıyor.

“İnsan Çağı'nın Montaigne'i.”

-Stuart Jeffries, The Guardian

“Birçok kişi tarafından insanların çevreye etkisini ele alan en iyi filozoflardan sayılan Morton, Marksizmin ve diğer -izm'lerin doğa ve kültür açısından önemli, esprili, kimi zaman da coşkulu bir analizini sunuyor.”

-Jeff VanderMeer, Southern Reach Üçlemesinin ve The Millions'un Yazarı

“Düşünceyle arsız, muhteşem ve hakiki bir çarpışma; bu yapıt bizi nefes kesici, endorfin yükseltici bir düşünme biçimine yöneltiyor: benim tercih edeceğim türden bir uyuşturucu.”

-Avital Ronell, New York Üniversitesi'nden, Nothing: Three Inquiries in Buddhism'in Yazarı

Kapat