İhtiyacımız Olan Felsefe Ayn Rand

İhtiyacımız Olan Felsefe
Ayn Rand

%15 İNDİRİM
269,00 TL
228,65 TL
Tükendi
9786254102370
897467
İhtiyacımız Olan Felsefe
İhtiyacımız Olan Felsefe
228.65

Çok sayıda denemenin bir araya getirildiği bu kitap, Ayn Rand’ın 1982’deki ölümünden önce basımını planladığı son çalışma. İhtiyacımız Olan Felsefe’de Rand, felsefesinin bir özetini veriyor ve ekonomiden toplumsal konulara kadar pek çok alanda fikirlerini aktarıyor.

Ayn Rand’a göre önemli olan hayatta yalnızca bir felsefe edinip edinmemek değil, hangi felsefeyi benimseyeceğimiz konusunda karar verebilmektir. Bu felsefe ya rasyonel, bilinçli ve bu sayede de gerçek hayata uygulanabilir olacak ya da çelişkili, muğlak ve bunun sonucunda da bireyin ve toplumun geleceğini tehlikeye atacaktır.

Ayn Rand’ın Objektivizm felsefesini ana akım Amerikan düşüncesi haline getiren net bir dil ve etkileyici bir üslupla yazılmış bu denemeler, felsefenin hayatlarımızdaki en önemli gerçeklerden biri olduğunu ispatlayacak şekilde eğitim, ahlak, sansür ve ekonomi gibi temel meseleleri ele almaktadır.


AYN RAND, 2 Şubat 1905’te Rusya’nın St. Petersburg kentinde doğdu. İlk romanı Yaşamak İstiyorum 1936 yılında basıldı, onu Ego takip etti. 1943’te Hayatın Kaynağı’nın yayımlanmasıyla birlikte büyük bir başarı yakaladı. Rand’ın felsefesi Objektivizm tüm dünyada ilgi çekti ve etkileri halen popüler düşünce üzerinde görülmektedir. Ayn Rand 1982 yılında hayata gözlerini yumdu.  

Kapat