9786257602495
938363
Deutsche Grammatik A1 - B1
Deutsche Grammatik A1 - B1
140.00
Deutsche Grammatik A1-B1, Almanca öğrenmeye yeni başlayanlara dil bilgisi konularında destek olmak için düzenlenen kapsamlı bir başvuru kitabıdır. Almanca dil bilgisi kurallarının yanı sıra başlangıç düzeyi için önemli Almanca sözcükleri öğretmek ve öğrendiklerini test etmeyi hedeflemektedir.


Kitap, özellikle güçlük yaratan yapıları daha anlaşılır şekilde açıklamayı hedeflemektedir. Almanca başlangıç düzeyi için önemli tüm dil bilgisi konularını en elverişli şekilde gruplandırmaya çalışılmış ve anlatımların kısa, öz olmasına özen gösterilmiştir. Cümle kalıpları Türkçeye çevrilerek kitabı bitirenlere hem Almanca dil bilgisini hem de önemli sınavlarda başarılı olmak için gerekli olan en can alıcı Almanca yapılarını ve sözcüklerini öğrenebilme olanağı sağlanmaktadır.


Kitap tarafımızca yazılarak Almanca A1-B1 seviyelerinde tüm ders kitaplarını tamamlar bir biçimde hazırlanmış, okuyucuların hizmetine sunulmuştur. Bütün konularda kısa ve öz Türkçe açıklama yapılmıştır. Ayrıca Almanca örneklerin neredeyse tamamının Türkçe karşılıkları verilmiştir. Böylece kitabı kullananların karşılaşabilecekleri güçlükler azaltılmaya çalışılmıştır.


Uzun bir çalışma ve emek sonucu ortaya çıkarılan bu yapıt, A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar Almancanın önemli özelliklerini öğrenmek isteyen Türk okuru için Türkler tarafından özel olarak hazırlanan kapsamlı bir başvuru kitabı olmasının yanı sıra Goethe Zertifikat, TELC, hazırlık atlama ve benzeri Almanca yeterlik sınavları için içerdiği alıştırmalarla önemli bir hazırlık kitabıdır.


Kitabı diğer Almanca dil bilgisi kitaplarından ayıran en belirgin özellik, kitabın A1-B1 seviyesi ile sınırlandırılmış olması ve tamamen Türkçe açıklamalar içermesidir. Kitapta geçen yapıları öğrenen kullanıcılar orta ve ileri düzey Almanca eğitimi için tamamen hazır duruma geleceklerdir. Durumları göreceli olarak zayıf olan okurlar yılgınlığa kapılmadan kitabı kullanmaları durumunda başta zor gelen konularda kitapta yer alan çok sayıda alıştırmanın tamamlanmasıyla karşılaştıkları güçlükleri kitabın akışı içinde aştıklarını göreceklerdir.


Bu kitabı başarıyla tamamlayan okurların A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar tüm dil bilgisi konularına tam anlamıyla hakim olacaklarını düşünmekteyiz. Kitap şu an kullanımda olan tüm ders kitapları ile eşgüdümlü olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Okurlara daha nitelikli hizmet sunma anlayışıyla hazırlanan bu kitabın tüm okuyucularına yararlı olmasını dilerken gösterilen ilgiden ötürü tüm okurlara teşekkür eder, saygılar sunarız.
(Tanıtım Bülteninden)


Kapat