Kısaca Barcelona - Kent Tarihleri Gary Mcdonogh

Kısaca Barcelona - Kent Tarihleri
Gary Mcdonogh

%5 İNDİRİM
175,00 TL
166,25 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050209709
965607
Kısaca Barcelona - Kent Tarihleri
Kısaca Barcelona - Kent Tarihleri
166.25

Barcelona yaklaşık iki bin yıldır yerleşim yeri olarak varlığını sürdürüyor. Şehir Orta Çağ ve Rönesans dönemlerinde bir ticaret metropolü ve imparatorluk başkenti olarak küresel bir güce ulaştı. Bu gücü yitirdiği dönemlerde İspanyol devletiyle olan uzun mücadelenin ardından 18. ve 19. yüzyıllarda aynı konumunu yeniden elde eden Barcelona modern planlamanın yanında Gaudi ve çeşitli sanatçıların eserleriyle bir kültür merkezi haline de ulaştı. 20. yüzyıl başlarında devrimcilerin ve anarşistlerin evi olan Barcelona İç Savaş ve Franco döneminin baskılarıyla karşı karşıya kaldı. Günümüzde yaratıcılık ve çatışma Barcelona'yı şekillendirmeye devam ediyor.
Sosyal ve kültürel akımları bu çok katmanlı şehrin zengin mimari ve deneyimsel mirasına bağlayan McDonogh ve Martinez-Rigol Barcelona'nın gizli tarihini hem ziyaretçilere hem de kentin sakinlerine açıklıyor.
Ünlü mimar Antoni Gaudi'nin şaheseri Sagrada Familia'nın sürrealist kemerleri… Futbolun efsane takımı Barça'nın bordo-lacivert renkleri… Tarihi La Rambla sokakları ve şehrin tam merkezinde yer alan Mercat de la Boqueria pazar yeri… Picasso Müzesi… ya da sadece eşsiz kumsalı ve yeme-içme kültürüyle Barcelona…(Tanıtım Bülteninden)


Kapat