Siyasi Düzenin Kökenleri: İnsan Öncesi Çağlardan Fransız İhtilali'ne F

Siyasi Düzenin Kökenleri: İnsan Öncesi Çağlardan Fransız İhtilali'ne
Francis Fukuyama

300,00 TL
Temin süresi 6 iş günüdür.
9786258488555
960543
Siyasi Düzenin Kökenleri: İnsan Öncesi Çağlardan Fransız İhtilali'ne
Siyasi Düzenin Kökenleri: İnsan Öncesi Çağlardan Fransız İhtilali'ne
300.00

Bazıları bunu daha ileri taşıyarak hesap sorulabilir hükümetler meydana getirdi. Biz her ne kadar artık kanıksamış olsak da bu kurumlar günümüzün gelişmekte olan ülkelerinin pek çoğunda mevcut değildir veya işlevini yerine getirememektedir. Bu durum, dünyanın geri kalanı için felaket niteliğinde sonuçlar doğurabilmektedir.
Çok satan Tarihin Sonu ve Son İnsan kitabının yazarı olan Francis Fukuyama, günümüzün temel siyasi kurumlarının nasıl geliştiğine dair kapsamlı bir anlatım sunuyor. Siyasi Düzenin Kökenleri primat atalarımız arasındaki siyaset ilişkisiyle başlıyor ve kabile toplumlarının ortaya çıkışını, Çin'de ilk modern devletin büyümesini, hukukun üstünlüğünün Hindistan ile Ortadoğu'da uygulanmaya başlamasını ve Avrupa'da siyasi hesap sorulabilirliğin gelişmesini anlatarak Fransız Devrimi'nin arifesine kadar ilerliyor.
Tarih, evrimsel biyoloji, arkeoloji, ekonomi gibi alanlardaki geniş kapsamlı bilgi birikiminden yararlanan Fukuyama, Siyasi Düzenin Kökenleri'nde demokratik toplumların kökenleri hakkında yeni içgörüler sunuyor ve siyasetin doğasını ve hoşnutsuzluğa neden olan taraflarını sorgulayan bir çalışma ortaya koyuyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat