9789750509810
383786
Felsefe Tarihi Cilt 1: Kurucu Düşünceler
Felsefe Tarihi Cilt 1: Kurucu Düşünceler
95.20

Felsefe Tarihi serisinin birinci cildi olan Kurucu Düşünceler, kültürün vedüşüncenin belli başlı kurucu uğraklarının doğuşunu betimlemeyi, buuğrakların kaynaklarına gitmeyi amaçlıyor. Felsefe tarihi alanında pekçok başarılı çalışmaya imza atan Jacqueline Russ yönetimindeki uzmanbir ekip tarafından özgün bir yöntemle hazırlanmış olan kitapta, felsefetarihinin Yunan düşüncesine indirgendiği klasik bakış açısı terk ediliyorve Doğu düşüncesinin temelleri de gün ışığına çıkartılıyor.

Fikir alanında Yunan geleneği kadar Kitab-ı Mukaddes'in bildirisini,Hıristiyanlığın temellerini, Çin düşüncesini, Budacılığı ve İslam felsefesinikapsayan bu çalışma, insanlığın düşünsel mirasını oluşturan kültürelbiçimler bakımından zenginliği ve farklılığıyla göze çarpan bir sentezsunuyor.

Kurucu Düşünceler, felsefe alanında çalışan veya felsefeye meraklı kişilerve öğrenciler için olduğu kadar evrensel kültür meselesiyle ilgilenenherkes için faydalı bir başlangıç ve malzeme oluşturuyor. Felsefidüşünceye dair geniş bir bakış açısı sunan ve önceki birikimleri geniş birçerçeve içinde yeniden değerlendirme imkânı yaratan temel bir eser...

Kapat