Esircibaşı %20 indirimli Reşad Ekrem Koçu

Esircibaşı
Lale Devri'nde Bir Aşk Romanı
Reşad Ekrem Koçu

%15 İNDİRİM
79,00 TL
67,15 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786050938098
634675
Esircibaşı
Esircibaşı Lale Devri'nde Bir Aşk Romanı
67.15

Reşad Ekrem'indilinde tarihgerçek hayattan daha canlı, daha güzel,daha büyülü…

“Uzun yıllar öncesine dönüyorumve Murat Reis'in Oğlu'nu okumaya başlıyorum. Büyük bir hayranlıkla okuduğum bu roman uçsuz bucaksız denizlerden geçip giderek bana Osmanlı tarihini sevdiriyor. Yazarı Reşad Ekrem Koçu, Osmanlı tarihini ‘bugünde yaşatan'mucizevi, görkemli bir yazar! Reşad Ekrem'in eşsiz eseriyle dostluğum artık hep sürecek, herhaldeölünceye kadar…”

- Selim İleri

“20. yüzyılın başında şehrin hüzünle yaraladığı ve şehrin hüzünlü ama tamamlanmamış bir imgesiniyaratan o özel ruhlardan biridirReşad Ekrem Koçu.”

- Orhan Pamuk

Reşad Ekrem Koçu, Patrona Halil'de Osmanlı İmparatorluğu'nun hem “lüks” hem de “aydınlanma” anlamında en parlak, en ışıltılı çağı olan Lale Devri'ni ve bu devri sonaerdiren kanlı ayaklanmayı bütüncepheleri ve bütün kişileriyle ele almıştı. Esircibaşı'nda ise“bir buçuk asırdan beri güzel insan alım satımıyla geçinen bir ailenin servet ve görgü mirasına konmuş olan” Esircibaşı Muhsin Çelebi'yi veonun Çingene kızı Bal'a aşkını anlatıyor. Reşad Ekrem Koçu'nun usta kaleminden Lale Devri'nde geçen ve Patrona Halil İsyanı'yla yarıda kalan acıklı bir aşk hikayesi.

Kapat