Kripto Savaşları: Sahte Ölümler, Kayıp Mi̇lyar Dolarlar ve Sektördeki̇

Kripto Savaşları: Sahte Ölümler, Kayıp Mi̇lyar Dolarlar ve Sektördeki̇ Bozulmalar
Erica Stanford

%35 İNDİRİM
250,00 TL
162,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786259834108
979490
Kripto Savaşları: Sahte Ölümler, Kayıp Mi̇lyar Dolarlar ve Sektördeki̇ Bozulmalar
Kripto Savaşları: Sahte Ölümler, Kayıp Mi̇lyar Dolarlar ve Sektördeki̇ Bozulmalar
162.50

Kripto, büyük bir olay. Halihazırda kullanıcısı olabilirsiniz ya da çevrenizde kripto sayesinde kısa yoldan zengin olma vaatlerinde bulunan insanlar olabilir; ancak her ne olursa olsun kripto savaşlarında zirveye yükselmek için “magazin” değeri olan şeylerden de haberdar olmanız şart.

 

Kendini “Kripto Kraliçe” olarak adlandıran Ruja Ignatova, yarattığı yeni kripto para birimi OneCoin ile Bitcoin’i tahtından edeceğini söyleyerek yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine sebep oldu ve sırra kadem bastı. Çok değil, birkaç yıl önce oldu bu. Hâl böyleyken paranızın güvende olduğunu size düşündüren nedir? Hem de dolandırıcılık örnekleri yalnızca OneCoin ile sınırlı değilken.

 

Kripto uzmanı Erica Stanford’un kaleme aldığı Kripto Savaşları, dini liderlerden ünlülere pek çok ismin dahil olduğu en şok edici kripto dolandırıcılıkları sürükleyici bir dille anlatıyor. Bu kimi zaman üzücü kimi zaman eğlenceli “Vahşi Batı” hikâyelerinde, piyasa çapında milyonlarca insanı etkileyen manipülasyon planları, yanlış anlaşılan ya da bilinçli olarak çarpıtılan yeni para teknolojileri ve Ponzi sisteminin kılık değiştirmeleri gözler önüne seriliyor.

 

 

“Kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyorsanız önce bu kitabı okumalısınız!” —Jamie Bartlett, BBC’nin The Missing Cryptoqueen podcast’inin sunucusu, yazar, sunucu ve gazeteci

 

“Kriptonun, yatırımcıların küçük yatırımlarla kısa yoldan zengin olmalarını mümkün kıldığını biliyoruz. Ne yazık ki kısa yoldan zengin olmayı uman insanları dolandırmak çok kolay. Sektörde sürekli olarak yatırımcıları ağına düşürmeyi planlayan yeni dolandırıcılık projelerinin çıkmasının sebeplerinden biri bu. Erica Stanford’un kaleminden çıkan bu sürükleyici kitap ile bir yandan olanlara üzülürken diğer yandan neler olduğunu öğrenmek için heyecan duyacaksınız.”
—Dominic Frisby, komedyen, aktör, Moneyweek’te köşe yazarı ve Daylight Robbery kitabının yazarı

Kapat