Eğitim Terörü Mustafa Zülküf Altan

Eğitim Terörü
Mustafa Zülküf Altan

%20 İNDİRİM
110,00 TL
88,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254417986
942911
Eğitim Terörü
Eğitim Terörü
88.00

HER ÇOCUK UÇABİLİR! YETER Kİ KANATLARINI KIRMAYIP UÇMALARINA MÜSAADE EDİLSİN.Vicdan, erdem, estetik, etik, ahlak, merhamet ve manevi değerler sağ beynin ilgili olduğu alanlardır. Ancak yüzyıllardır bilinçli olarak standartlaştıran testlerle sol beyin odaklı, sayısal ve sözel zekâ tabanlı sürdürülen eğitim anlayışı neticesinde, maalesef gönül gözleri kapalı, merhamet duyguları zayıf, etik ve estetik değerlerden uzak, açgözlü, test çözerek meslek edinen bireylerden oluşan toplumlar inşa edildi.


Bireysel farklılıkların değer görmediği, bu farklılıkların ortaya çıkmasına imkân verecek olanakların sunulmadığı bir sistemde yetişen bireyin risk alarak ve yenilikçi düşünerek girişimci davranmasını, sorunları çözebilmesini bekleyebilir miyiz? İnekler peynir üretebilir mi? Çözüm, bireysel farklılıkların dikkate alındığı performans tabanlı alternatif değerlendirme sistemlerinin eğitimde gerçek anlamda yer almasındadır.


Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan'ın kaleme aldığı bu kitap, neoliberal felsefeye körü körüne inananların, standartlaştıran testlerden değişik şekillerde nemalananların ve ekonomiyi yönetenlerin ülkeleri nasıl tek tip insan yetiştirmeye sebep olan bu testlere teslim ettiklerini anlatırken şu gerçeğin de altını çiziyor:


"Eğitim sistemindeki testler, toplumdaki eşitsizliğin ve adaletsizliğin gerçek kaynağı durumuna gelmiş ve terörün en büyük silahı olmuştur."(Tanıtım Bülteninden)


Kapat
istanbul evden eve nakliyatistanbul eşya depolama