Deyimler Sözlüğü Ömer Asım Aksoy

Deyimler Sözlüğü
İlköğretim ve Ortaöğretim
Ömer Asım Aksoy

%5 İNDİRİM
275,00 TL
261,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751043009
901600
Deyimler Sözlüğü
Deyimler Sözlüğü İlköğretim ve Ortaöğretim
261.25

Ömer Asım Aksoy tarafından derlenen Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, bu alanda yarım asrı aşkın bir süredirtemel başvuru kaynakları arasında yerini almış bir eserdir. İlk basımı 1965 yılında Türk Dil Kurumu (TDK)tarafından yapılmış olan bu klasikleşmiş dilbilim çalışması, uzun yıllardır yayınevimiz tarafından yenibaskılarıyla okurlara sunulmaktadır.

Yazarın veciz nitelemesiyle, “Atalarımızın, uzun denemelere dayanan yargılarını genel kural, bilgecedüşünce ya da öğüt olarak düsturlaştıran ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özsözler”olan atasözleri ile “bir kavramı, bir durumu, ya çekici bir anlatımla ya da özel bir yapı içinde belirten veçoğunun gerçek anlamlarından ayrı bir anlamı bulunan kalıplaşmış sözcük topluluğu ya da tümce”lerdenibaret olan deyimleri, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrenciler için anlaşılabilir kılmak amacıelinizdeki derlemenin ortaya çıkmasına vesile oldu.

Ömer Asım Aksoy'un klasikleşmiş eseri Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü'nden derlenerek genç okurunilgisine sunulan bu çalışma, eğitmenlerin ve ebeveynlerin öğrenciler için rahatlıkla tercih edebilmeleri adınasadeleştirilerek hazırlanmıştır.

Kapat