Tarihin En Zeki Adamı Augusto Cury

Tarihin En Zeki Adamı
Augusto Cury

%25 İNDİRİM
98,50 TL
73,88 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254142918
911965
Tarihin En Zeki Adamı
Tarihin En Zeki Adamı
73.88

Dünya genelinde kitapları 28 milyon satan, son on yılın en çok okunan Brezilyalı yazarı Augusto Cury’den
muhteşem bir kitap daha...
 

Psikiyatr Marco Polo, çok saygı duyulan bir biliminsanı, zihnin işleyişi konusunda uzman ve dünyanın ilk duygu yönetimi programının yazarıdır.
 
Bir Birleşmiş Milletler toplantısına katılmak için Kudüs’e gittiğinde tarihteki en ünlü adamın zekâsını araştırması istenir: Hz. İsa. Ancak Marco Polo güçlü bir ateisttir ve bunu yapmayı reddeder. Ancak dinleyiciler bunu yapması konusunda teşvik eder. Uzun bir direnişin ardından Marco Polo, meydan okumayı kabul eder. Hz. İsa'nın zihnini din açısından değil bilim açısından analiz etmek için son derece zeki profesyonellerden oluşan bir yuvarlak masa kurar. Böylece Hz. İsa'nın özdenetim sahibi olma, duygularını yönetme, kayıplar ve hayal kırıklıklarıyla baş etme, yaratıcılığını serbest bırakma ve güzellik üzerine tefekkür etme konularında usta olup olmadığını öğrenmek için destansı bir yolculuğa çıkar.
 
Marco Polo, büyük entelektüel yeteneklere sahip olmayan sıradan bir adam bulmayı beklerken karşılaştığı gerçekle yavaş yavaş sarsılır ve insanlığın en iyi bilinen karakterinin zihninin ona hayran olan milyarlarca insan için bile bir sır olarak kaldığı sonucuna varır. Hem üniversiteler hem de dinler tarihin en zeki adamını araştırmayı maalesef başaramamıştır...

Kapat