Uğruna Ölünen Bayrak Tim Marshall

Uğruna Ölünen Bayrak
Ulusal Sembollerin Gücü ve Politik Anlamı
Tim Marshall

%20 İNDİRİM
178,50 TL
142,80 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254144905
976720
Uğruna Ölünen Bayrak
Uğruna Ölünen Bayrak Ulusal Sembollerin Gücü ve Politik Anlamı
142.80

Ülkenizin bayrağını dalgalanırken gördüğünüzde ne hissediyorsunuz?
 
Bayraklar, binlerce yıldır yaşadığımız topraklara olan umutlarımızı, hayallerimizi ve hatta öfkemizi temsil ediyor. Onları seviyoruz. Onları dalgalandırıyoruz. Onları yakıyoruz. Hatta yirmi birinci yüzyılda dahi, hâlâ onlar için ölüyoruz. Bayraklar dünyanın her Yerinde akla hayale gelmeyecek birçok yerde dalgalanabiliyor. Sadece yöneticilerin değil, halkların da politikalarını temsil ediyorlar.
 
Çin’de yeniden gün yüzüne çıkan milliyetçilik duygusuna, Avrupa ve ABD’deki tartışmalı kimliklere ve hatta İslam Devleti’nin yükselişine bakılırsa, dünya şu anda son derece kafa karıştırıcı ve karmaşık bir yer. Hiç olmazsa insanların etrafında toplandığı bu eski ve yeni sembolleri anlamamız gerekiyor.
 
Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık bayrağının, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’daki ülkelerin bayraklarının ve çeşitli örgüt bayraklarının tarihini ve sembollerini inceleyen Tim Marshall, Uğruna Ölünen Bayrak’ta bizi bazen birleştiren bazen bölen bu sembollerin güçlerini ve politikalarını gözler önüne sermek için yirmi beş yılı aşan küresel habercilik deneyiminden yararlanıyor.

Kapat