Hoş Bulduk Hayat Attila Şenkon

Hoş Bulduk Hayat
Attila Şenkon

27,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789750530487
866131
Hoş Bulduk Hayat
Hoş Bulduk Hayat
İletişim Yayınevi
27.50

“Ne acayip şeymiş bu yaşlılık. İki beden küçük bir takım elbiseniniçine zorla sığdırılmışım sanki. Üzerimdeki ceket ve pantolon öyledar ki, kollarımı bacaklarımı kımıldatmakta zorlanıyorum. Dikkatsizbir hareket sonucu her an yırtılabilirler. Kıyafetime uyum sağlayıpbir köşede ağırbaşlılıkla oturabilsem sorun olmayacak aslında.Ama damarlarımda kaynayan kanı soğutamıyor, yüreğimdeki delitayı dizginleyemiyorum bir türlü. Kendime verdiğim sözü tutupyaşlılığımla çocukluğumu buluşturmakla hata mı ettim yoksa?İlkokul müsameresinde saçları pudrayla beyazlaştırılıp zorla dederolüne çıkartılmış öğrenci gibiyim. Dışım kış, içim bahar...”

Ünlü bir şair olan Hüsrev Pertev, ölmeden önce bir vasiyettebulunmuştur: Özgür iradesiyle yayımlanmış kitaplarının dışındageriye tek bir satır bile bırakmak istemiyordur...

Attilâ Şenkon, merhum bir şairin çalışma odasında bulunanyayımlanmamış bir metinle başlayan, genç ve azimli bir editöründedektif titizliğiyle birleştirdiği parçalarla açıklığa kavuşan özgün birhikâye anlatıyor.

Hoş Bulduk Hayat, okuru, yazarların ve yayıncıların dolambaçlıyollarında kaybolmaya davet ediyor, edebiyatın dünü ve bugünüarasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Kapat