Yaratılış Öykuleriyle Dunya Mitolojisi Anthony Aveni

Yaratılış Öykuleriyle Dunya Mitolojisi
Anthony Aveni

%10 İNDİRİM
150,00 TL
135,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050209914
976245
Yaratılış Öykuleriyle Dunya Mitolojisi
Yaratılış Öykuleriyle Dunya Mitolojisi
135.00

Babil, Yunan, İnuit, Maya, Hindu, Navajo, Polinezya, Afrika ve daha çok sayıda farklı yaratılış mitini konu alan bu kitap evreni açıklama girişimlerimizdeki benzerlikleri ve farklılıkları ortaya koyuyor.
Antropoloji ve astronomi profesörü, ödüllü yazar Anthony Aveni dünyadaki çeşitli kültürlerin kökenlerimizi nasıl açıkladığını incelerken aynı zamanda doğal çevrenin bu anlatıları şekillendirmede oynadığı rolü de gözler önüne seriyor.
“Yaratılış Öyküleriyle Dünya Mitolojisi … insanlığın doğal dünyanın ritmine duyduğu evrensel ve daimî hayranlığı ortaya koyarken, geçmişten günümüze çeşitli kültürlere ait yaratılış anlatılarını merkeze alarak, mit ile bilimin buluştuğu zemini inceliyor. Göreceğimiz gibi, çağdaş bilimin hikâyesi diğerlerinden farklı görülebilir ama kendine has tarihiyle şekillenen Batı medeniyeti de diğer yaratılış hikâyeleriyle benzer motifler taşır. Birbiriyle örtüşen bu fikirler bize, hepimizi birleştiren ortak bir payda olduğunu, çevremizdeki dünyada bir düzen, bir örüntü bulmayı arzuladığımızı anımsatır.”(Tanıtım Bülteninden)


Kapat