Zorba %25 indirimli Nikos Kazancakis

Zorba
Nikos Kazancakis

%30 İNDİRİM
220,00 TL
154,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750722486
490491
Zorba
Zorba
154.00

Nikos Kazancakis, çağdaş Yunan edebiyatının ancak buzlucam ardından seçilebilen, tedirgin ve büyük kişiliklerinden biri olarak çok tartışıldı, yanlış bilindi, az sevildi. Zorba adlı bu romanı, onun kendisiyle giriştiği bir tür sessiz hesaplaşma sayılabilir. Geçmişin, kayıp giden zamanın, insanın temel yanılgılarının bir kez daha gözden geçirilmesidir bu roman. Zorba aracılığıyla Kazancakis, özyaşamının yenilgiler ve soru işaretleriyle dolu bir bilançosunu çıkarır. "Korkmamayı, yaşamı sevmeyi, ayakta durabilmeyi bana o öğretmişti," diyor yazar. Gerçekten de Zorba, bir yaşam kılavuzudur. Özgür insanların simgesidir. Bugün Kazancakis'in mezar taşında yazılı olanlar, doğrudan Aleksi Zorba'nın ağzından dökülmüş yazgı sözcüklerini andırıyor: "Hiçbir şey ummuyorum, hiçbir şeyden korkmuyorum, özgürüm."

0 Mükemmel ötesi Gerçekten çok mükemmel bir kitap.Hem konusu hem yazımı çok başarılı.Zorbayı okumayan çok şey kaybeder diye düşünüyorum.
0 Hakikatleri, eğlence ile yaşıyorsunuz... Bu kitabı okuyunuz. Kazancakis gerçekten sizi hakikatlerin ve dinginliğin berrak sularında gezdirecektir. Özellikle Buddha ile ilişkisi ben çok etkilemiştir. Zaten Buddha beni her zaman etkilemiştir. Son derece dürüst ve eğlenceli...
0 Hayatı sevmek Zorba, Kazancakis'in diğer kitaplarının tersine; hayatı korkmadan yaşamayı, her şeyin tadına varmayı, insan doğası ile barışmayı öğütleyen ve bunları başarmış bir insanı anlatan bir roman. Defalarca okunacak bir kitap.
Kapat