Bölünmüş Dünya Ziya Selçuk

Bölünmüş Dünya
Ziya Selçuk

%5 İNDİRİM
148,00 TL
140,60 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254144462
971701
Bölünmüş Dünya
Bölünmüş Dünya
140.60

Nefis bir müzik duyuluyor, kim bilir hangi senfoni... Onlarcafarklı enstrüman var sahnede. Kemanların esinde piyano, onun eşliğinde nefesliler giriyor devreye, hepsi aynı anda aynı notaya basarken bile farklı sesler çıkarıyorlar. Orkestranın varlığından haberdar olmasa bu sesin tek bir yerden çıktığına inanabilir insan.

 

Melodiyi işitmeyenler Bir'i, bütünü oluşturan parçalarıtek tek alıp, “Bak,” diyorlar, “Bak! Bu öteki...” Keman'ın Piyano'yu dışladığı bir sahneyi sadece komik çizgi filmlerde görebileceğimizden eminiz hâlbuki...

 

Bütün sıfatlarının, görevlerinin ötesinde bir eğitim neferiolan Ziya Selçuk, Bölünmüş Dünya üzerine sorduğu sorular ve aradığı/bulduğu cevaplarla müziğin sesini biraz daha açarak yüzlerimizi sahneye dönmemizi sağlıyor.

 

“...Her şey ama her şey zıtlık zannettiklerimizi farketmemize ve oluşturmaya çalıştıkları birliği anlamamıza yardımcı olmak için bir öğretmen gibi karşımızda duruyor.

 

Fakat biz doğadaki akış ve değişimi zıtlık zannetmeninsınırlılığını yaşıyoruz. Oysa değişim doğalsa sorun yok.

 

Ancak değişim normatifse zıddını doğuruyor ve kendisiolmayana dönüşüyor. Bunun sonucunda değişimin iki zıt ucundan birini resmin tamamı zannediyoruz. Ama bu zıtlığı aşarak akışı bütünde görecek olan da insanın ta kendisi...”

(Tanıtım Bülteninden)

Kapat