Merhaba Bilgi-Belge Yönetimi ve Tarih - Minik Limon Çekirdeği ve Limon

Merhaba Bilgi-Belge Yönetimi ve Tarih - Minik Limon Çekirdeği ve Limon Çocuk
Zinnur Akçasulu

%30 İNDİRİM
40,00 TL
28,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934122
912605
Merhaba Bilgi-Belge Yönetimi ve Tarih - Minik Limon Çekirdeği ve Limon Çocuk
Merhaba Bilgi-Belge Yönetimi ve Tarih - Minik Limon Çekirdeği ve Limon Çocuk
28.00

BİR İLK! YENİ NESİL ÖYKÜLER BUNLAR!
21. yüzyıl becerileri, kariyer ve vizyon bilinci çocuklara hiç bu kadar eğlenceli, etkileyici bir teknikle kazandırılmadı.
Limonun içinden çıkan çekirdek, limon yalamayı çok seven bir çocukla karşılaşıyor. Bu karşılaşma çekirdeğin toprakla buluşması ile dostluğa dönüşüyor. Limon çekirdeği saksıda filizlendiğinde evin minik bebeği oluveriyor. Sevgi sözcükleri ve masallarla filizden ağaca dönüşüyor. Yalnız olduğunu düşünmeyin bir sürü ağaç arkadaşı var bu evde. Ancak doğadaki yerini alma zamanı geliyor. Artık evin minik bebeği değil meyveleri olan bir ağaçtır o. Kuşlara ev insanlara gölge oluyor. Sürdürülebilir bir dünya için doğadaki yeşil rengini alıyor. 

Kitap Hakkında
Tükettiğimiz meyve ve sebzelerin çekirdeklerini çöpe atmak yerine toprakla buluşturursak sayamayacağımız kadar çok ağaca ve yeşile sahip oluruz. Bu kitap; bir çekirdeğin ağaca dönüşmesi ve saksısına sığamayan köklerinin ormana ulaşmasını anlatıyor. Limon Çocuk, sevgisi ve sorumluluk bilinci ile bu küçük çekirdeği ağaca dönüştürüyor. Bu süreçte ise kütüphaneden edindiği bilgiler ona yol arkadaşlığı yapıyor. Minik Limon Çekirdeğinin kütüphane raflarına uzanan sevimli yolculuğu sizi bekliyor. 
Büyük puntolu, okuma, anlama ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir teknikle yazılan bu doğa dostu öykü ile çocuklar 21. yüzyıl becerileri ve değerler eğitimi kazanımlarını edinecekler. Akıcı dili; ilginç, renkli görselleriyle çocuklarda tam bir ODAKLANMA sağlaması ve öyküyü sıkılmadan okumaları hedeflenmiştir. Öyküde dijital çağın çocuklarının okumayı sevmeleri, araştırmaya özenmeleri, vizyon-kariyer farkındalık bilinci kazanmaları amaçlanmıştır. Kitabın sonunda hikâye haritası, kitap değerlendirme sayfası ve boyama etkinliği bulunmaktadır. Öykü, çocuklara Bilgi-Belge Yönetimi ile Tarih alanları konusunda farkındalık ve fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır. Çocuklar gelecek hakkında bu disiplinleri ve meslekleri düşünüp araştırmalarını sağlayacaktır.

Kapat