STEM Program Kitabı: Bir İnşaat Aranıyor! - Mars'ta Yaşam %15 indiriml

STEM Program Kitabı: Bir İnşaat Aranıyor! - Mars'ta Yaşam
Zerrin Doğanca Küçük

23,15 TL
Tükendi
9786052359259
735078
STEM Program Kitabı: Bir İnşaat Aranıyor! - Mars'ta Yaşam
STEM Program Kitabı: Bir İnşaat Aranıyor! - Mars'ta Yaşam
Pusula Yayıncılık
23.15

İlkokul Öğretmenleri için “Bir İnşaat Aranıyor!” ve “Mars‘ta Yaşam” Hikâye ve Etkinlik Kitapları ile Uyumlu Program Kitabı

Bu kitap, Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında, MEB kazanımları ile uyumlu, ilkokullar için geliştirmiş dört STEM tema içeriği “Yeşil Dünyamız” “Makineler Dünyası” Bilişim Dünyası” “Hayal Gücüm” ile eğitim materyallerini içeren bir öğretmen program kitabıdır.

21. Yüzyılın bilgi temelli hayatına uygun bağlamlar içerisinde ve disiplinler arası bakış açısı ile öğrenilmesi ve öğretilmesini hedefleyen STEM-FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Eğitimi için, Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında, okul öncesi ve ilkokul seviyelerinde, MEB kazanımları ile uyumlu olarak hazırlanmıştır.

Öğretmenin, bu program kitabını uygularken, sınıfında tema ile ilişkili etkinlik ve hikâye kitaplarını da uygulaması tavsiye edilir.

  • Bir İnşaat Aranıyor! / Hikâye
  • STEM Etkinlik Kitabı / Bir İnşaat Aranıyor!
  • Mars'ta Yaşam / Hikâye
  • STEM Etkinlik Kitabı / Mars'ta Yaşam

Farklı şehirlerden, farklı okullarda çalışan çok sayıda okul öncesi ve sınıf öğretmeninin katkı sağladığı bu program kitabı, kuramsal bir çerçeveye göre geliştirmiş, farklı disiplinler merkezinde STEM ders planları, çeşitli kaynaklar, uygulama ve materyal önerileri sunmaktadır.

Kapat