Zamanın İçinden Zamanın Dışından Besim F. Dellaloğlu

Zamanın İçinden Zamanın Dışından
Besim F. Dellaloğlu

%5 İNDİRİM
250,00 TL
237,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786050846041
943601
Zamanın İçinden Zamanın Dışından
Zamanın İçinden Zamanın Dışından
237.50
Vicdan bendeki ötekidir. Hatta tüm ötekilerdir. Ben'in tüm ötekileri içinde hissetmesidir. Vicdanın olmadığı yerde her şey artık bir kuru gürültüdür. [...] Hakikat duygusu, bizim ideolojimiz dışında birinin söylediği bir cümlede hakikate dair bir şey varsa eğer onun hakkını teslim etmemizi sağlayan şeydir
Besim F. DellaloğluZamanın İçinden Zamanın Dışından: Gelenek ve Modernlik Arasında'da bir sosyolog olarak gündelik kavramlar üzerinden bir Türkiye panoraması çıkarıyor. İdeolojik mahallelerin hangi kelimeler ve kavramlar üzerinden meseleleri nasıl yanlı/ş yorumladıklarını örnekleriyle anlatıyor, iç içe geçmiş kavramların röntgenini çekiyor.
Modernlik, çağdaşlık, gelenekselcilik, ilericilik, laiklik, muhafazakârlık, felsefe, sanat gibi gerçek anlamını pek merak etmediğimiz fakat kullanmayı çok sevdiğimiz “şık” kavramları nasıl ve neden sadece şeklen benimsediğimizi okurla birlikte çözmeye çalışıyor, medeniyet üretemememizi sorguluyor.
Zamanın İçinden Zamanın Dışından: Gelenek ve Modernlik Arasında, “okuryazar”ların zihin masasında yer bulması elzem bir yol haritası.


(Tanıtım Bülteninden)


Kapat