Zamanımızın Bir Kahramanı (Fotoğraflı Klasikler) %25 indirimli Mihail

Zamanımızın Bir Kahramanı (Fotoğraflı Klasikler)
Mihail Yuryeviç Lermontov

%25 İNDİRİM
90,00 TL
67,50 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750738395
739083
Zamanımızın Bir Kahramanı (Fotoğraflı Klasikler)
Zamanımızın Bir Kahramanı (Fotoğraflı Klasikler)
67.50

“Beyler,Zamanımızın Bir Kahramanıbir tek kişinin portresi değildir; kuşağımızın gittikçe artan kötülüklerinden yaratılmış bir portredir. Bana bir insanın bu kadar kötü olamayacağını söyleyeceksiniz yine; ben de diyeceğim ki, madem bir sürü trajik ve romantik haydutun varlığına inandınız, neden Peçorin gerçeğine inanmıyorsunuz? Yoksa bu kişideki gerçek payı sizin istediğinizden daha mı fazla?”

Henüz yirmi yedi yaşındayken bir düelloda yaşamını yitiren Lermontov'un tek romanıZamanımızın Bir Kahramanı, bugün dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. 19. yüzyıl Rus edebiyatının en büyük şairlerinden biri olan Lermontov'un bu romanda yarattığı Peçorin karakteri ise, yalnızca o günlerde değil, günümüzde de edebiyat dünyasının en çok tartışılan karakterlerinden biridir. Döneminin toplumsal yaşamının eleştirel bir tablosunu çizen bu romanı Ülkü Tamer'in benzersiz Türkçesiyle sunuyoruz.

Türkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri'nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.

Kapat