Zaman Hırsızı Terry Pratchett

Zaman Hırsızı
Terry Pratchett

%25 İNDİRİM
199,00 TL
149,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257314572
903507
Zaman Hırsızı
Zaman Hırsızı
149.25

Zaman Hırsızı, Ölüm'ün karanlığından doğan apaydınlık satırlarıyla, hem eski dostları bir araya getiriyor hem de yeni heyecanlara kürek çekiyor...

Diskdünya'da zaman durursa, yaşayanları kim kurtarır?

Efsane yazar Sör Terry Pratchett'ın benzersiz yaratımı “Diskdünya” serisinin ilk kez Türkçeye çevrilen yeni kitabı Zaman Hırsızı, hem eski dostları tekrardan bir araya getiren hem de nefes kesici heyecanlara kürek çeken bir macera!

Dünya çapında 100 milyonun üzerinde satan külliyatın yirmi altıncı halkası olan kitap, “Ölüm” alt serisinin de beşinci ve son serüveni.

Zamanın doğasını, kıvrak bir üslup ve dahiyane bir kurgu eşliğinde sözcüklere döken Pratchett; insanlığı yok etmek pahasına zamanı durdurmaya ant içen “fani” ölümsüzlerin Ölüm'le imtihanını, su gibi akıp giden bir anlatıya dönüştürüyor.

“Birkaç dakikadan ne olur?” dedi Lobsang. “Fazla bir zaman değil ki!”

Zamandan ne çalabilirsiniz? Hayatı? Ölümü? Ya da bizzat zamanın ta kendisini? Diskdünya'nın kırılgan zaman yapısını dikkatle izleyen Tarih Keşişleri'nin çömezlerinden Lobsang bir işler çeviriyor. Bunun ayırdına varan keşişleri ise acayip bir telaş sarıyor. Tam da bu sırada evrenin başkuralcıları olan Denetçiler, zamanı kontrol altına alabilmek için Ankh-Morpark'un dâhi saatçisinin kapısını tıngırdatıyor. Üstelik bu ziyaretin ucunda emsalsiz bir cam saat var. Peh, hem de ne saat! İşler karışmış olmalı ki Zaman Saklayıcıları telaşla dönmeye başlıyor. Bir şeylerin ters gittiği çok belli. Ve eğer Diskdünya'da bir şeyler dönüyorsa, bunu ilk önce Ölüm fark ediyor...

Ölüm'ün karanlığından doğan apaydınlık satırlarıyla, Diskdünya'yı daha önce hiç ziyaret etmemiş okurları bile kıskıvrak yakalamayı başaran Terry Pratchett, zamanın felsefesini yaptığı bu derinlikli romanında, zaman denen şeyin gerçekte ne denli yalan ve hatta uçucu olduğundan dem vuruyor.

“Koskoca yüzyıllar bile, tek bir kusursuz âna boyun eğer, acı içinde.”

Ve yine de zamanın içinde yitip gider o en kusursuz anlar da, boyunlarını büke büke...

Kapat