Yüzyıllık Yalnızlık %30 indirimli Gabriel Garcia Marquez

Yüzyıllık Yalnızlık
1982 Nobel Edebiyat Ödülü
Gabriel Garcia Marquez

%25 İNDİRİM
275,00 TL
206,25 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750719363
490375
Yüzyıllık Yalnızlık
Yüzyıllık Yalnızlık 1982 Nobel Edebiyat Ödülü
206.25

"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım.

Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."

0 MUHTEŞEM YAZAR ZATEN 82 NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLLÜ BİR YAZAR. KİTABI YAZARKEN KULANDIĞI ÜSLUP BİR ŞAHANE. TEK KELİME İLE NİTELENDİRMEK GEREKİRSE MUHTEŞEM. KESİNLİKLE OKUNMASI GEREKEN BİR KİTAP
0 uzun zaman önce okumuştum. okunması gereken bir kitap.
0 Gerçek Bir Baş Yapıt! Latin edebiyatının en usta yazarlarından Marquez, büyülü gerçeklik tarzını Yüzyıllık Yalnızlık'ta olabildiğince derinden işlemiş. Okuduğum diğer romanlardan farklı olarak bir ailenin yedi kuşak serüvenini büyüleyici bir tarzda yalnızca Marquez yazabilirdi.
Kapat