Yunus Emre (Ciltli) %15 indirimli Abdülbâki Gölpınarlı

Yunus Emre (Ciltli)
Bütün Eserleri
Abdülbâki Gölpınarlı

%5 İNDİRİM
35,00 TL
33,25 TL
Tükendi
9786055147006
601228
Yunus Emre (Ciltli)
Yunus Emre (Ciltli) Bütün Eserleri
33.25

Özlü ve bilgiyle genişleyen kuvvetli bir görüş ve anlayış kabiliyeti, bu kabiliyetin verdiği tedai kudreti, tasavvufla gelişen müsamahalı, İnsani ve ileri bir dünya görüşü, nihayet sanatım halkın hizmetine ve faydasına verdiği için halk ifadesini benimseyiş ve en güç şeyleri bile rahatça ve halk diliyle anlatış... İşte Yunus'un sanatındaki sır ve işte onu ebedileştiren kudretin sim.

Ölüm ve hayat düşüncesinde, dünya ve ahiret görüşünde, zamanını yerişinde, aşk ve gurbet duyuşunda, şeriat ve hakikat anlatışında; hülasa görgüde, duyguda ve ifadede hangi divan şairi, bu kadar ölümün, hayatın, inancının ve halkın olabilmiştir? Hiç divan şairi, sevgilinin yüzünün anlığını bulgura, nohuda benzetir mi, bulgurdaki, nohuttaki temizliği görebilir mi? Sözlerinin güzelliğini anlatırken sanki balı yağa katmadayım der mi, buna imkan var mıdır?

İşte halk şairi olmadığı halde halkın şairi olan Yunus'un sevilişinin, yayılışının ve yaşayışının sim, işte onun içtiği Ab-ı Hayat, işte halk sevgisindeki, halktan ayrılmayıştaki yaşatıcı iksir.

Abdülbaki Gölpınarlı'dan günümüz Türkçesiyle Yunus Emre'nin hayatı, sanatı ve şiirleri...

Kapat