Yirmi İki Mürekkep Damlası (Ciltli) İsmail E. Erünsal

Yirmi İki Mürekkep Damlası (Ciltli)
Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar
İsmail E. Erünsal

%5 İNDİRİM
360,00 TL
342,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786050835229
863225
Yirmi İki Mürekkep Damlası (Ciltli)
Yirmi İki Mürekkep Damlası (Ciltli) Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar
342.00

Elinizdeki kitap, Osmanlı kültür tarihine araştırmaları ve keşifleriyle damga vuran Prof. Dr. İsmail E. Erünsal ile yine kültür tarihi alanında yazı ve röportajlarıyla tanınan gazeteci-yazar Halil Solak'ın yaptığı uzun soluklu bir söyleşiden oluşuyor.

Prof. Erünsal'ın İstanbul Üniversitesi'nden İngiltere'ye uzanan eğitim yılları, üniversite hocalığı, akademik dünyanın problemleriyle açılan kitap, imparatorluk coğrafyasında kitap ticaretinin ve kütüphanelerin gelişimi, padişahların kitaplarla ilişkisi, Osmanlılarda kadınların okuduğu kitaplar, sıbyan mektepleri, sosyal ve kültür tarihi kaynağı olarak kadı sicillerinin kullanımı, dünden bugüne sahaflığın seyri, kütüphanelerin ve arşivlerin güncel durumuna dair değerlendirmeleriyle sürüyor.

Kuruluş yıllarından itibaren TDV İslâm Ansiklopedisi ve İSAM Kütüphanesi çalışmalarının her aşamasında bulunan Prof. Erünsal, yönetici kimliğiyle değerli tecrübelerini de bizimle paylaşıyor. Prof. Dr. İsmail E. Erünsal ile Yirmi İki Mürrekep Damlası sizi kitapların büyülü dünyasında ilham verici bir sohbete davet ediyor.

Kapat