Yıldız’da Yalnız Bir Sultan II. Abdülhamid Han Vahdettin Engin

Yıldız’da Yalnız Bir Sultan II. Abdülhamid Han
Vahdettin Engin, Uğur Korkmaz

%30 İNDİRİM
98,00 TL
68,60 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254418600
912119
Yıldız’da Yalnız Bir Sultan II. Abdülhamid Han
Yıldız’da Yalnız Bir Sultan II. Abdülhamid Han
68.60

Üstünden onlarca yıl geçmesine rağmen II. Abdülhamid’in önemi her geçen gün artmaktadır. O döneme dair değerli olduğu kadar tartışmalı konuların açıklığa kavuşması bir hayli kıymetli. Bilhassa da birçok kişinin doğru bildiği yanlışlar! “Tahttan indirilmeseydi Birinci Dünya Savaşı çıkmazdı” denen Abdülhamid’i iyi öğrenmek ve anlatmak hepimizin boynunun borcu.

 

  • Abdülhamid Rusya’ya ve Fransa’ya yönelik nasıl tutum sergiledi?
  • İstihbaratı için İngiltere’de bir futbol takımı kurdu mu?
  • Abdülhamid alkol kullandı mı?
  • Osmanlı’da ilk rakı fabrikasını Abdülhamid mi yaptırdı?
  • Siyonizm’in kurucusu Theodor Herzl ile nasıl tanıştı?

 

Gazeteci Uğur Korkmaz, merak edilen birçok tartışmalı sorunun cevabını YILDIZ’DA YALNIZ BİR SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN kitabında tüm detaylarıyla inceledi.

 

“Yıldız’da Yalnız Bir Sultan II. Abdülhamid Han, sevgili Uğur Korkmaz’ın güzel sorularını, değerli tarihçi Vahdettin Engin’in cevapladığı önemli bir eser oldu. Bu eseri vücuda getirdiği için kıymetli işlere imza atan sevgili Uğur Korkmaz’ı tebrik eder, okurlara şiddetle tavsiye ederim.”

 – Prof. Dr. Nurhan Atasoy

 

“Alanın en yetkin tarihçilerinden Prof. Dr. Vahdettin Engin’e sorduğu damardan sorularla sistematik olarak pek çok meseleyi öne çıkaran değerli gazeteci Uğur Korkmaz tarafından hazırlanan bu kitabı entelektüel birikimlerini geliştirmek isteyenlere hararetle tavsiye ederim.”

– Prof. Dr. Feridun M. Emecen

Kapat