Yeni Bir Güne Şarkı Sarah Pinsker

Yeni Bir Güne Şarkı
Sarah Pinsker

%35 İNDİRİM
240,00 TL
156,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786257442442
886340
Yeni Bir Güne Şarkı
Yeni Bir Güne Şarkı
156.00

Nebula En İyİ Roman Ödülü Kazanani

Locus En İyİ İlk Roman Ödülü Adayi

ABD'de terör olayları ve ölümcül virüslerin sebep olduğu salgın bir anda patlak verince hükümet sokağa çıkma yasaklarıyla halkı “evde kalmaya” çağırır. Artık insanlar evlerinden sanal gerçekliğe bağlanarak yeni normallerini yaşar. Eğitim, toplantılar, konserler hatta bar buluşmaları bile “ser-âlem” adlı sanal dünyada gerçekleşir.

Luce bir rock gitaristidir ve son halka açık konseri de o verir. Bir süre kendini yeni normale alıştırmaya çalışsa da müzik ağır basar. Yasaklar nedeniyle yeraltı kulüplerinde çok az kişinin bildiği konserler düzenlenmektedir. Rosemary ise bu gizli konserleri veren grupları StageHolo isimli müzik şirketi için keşfetmekle görevlidir. Rosemary ve Luce'un yolları rock 'n' roll ruhuna sadık bir şekilde kesişecektir.

Yeni Bir Güne Şarkı, hayatı pandemiyle altüst olan bir müzisyenin dünyayı değiştirme hikâyesi.

“Sadece bir kişi bile sesini çıkardığında neler olabileceğini gösteren muhteşem bir roman.” –Kirkus

“En karanlık günlerin ortasında dahi toplumun, müziğin ve hayatın nasıl ayakta kaldığına dair doludizgin ve umut dolu bir eser.” –Kelly Link

“Pinsker müzik, topluluk ve bizi insan yapan şeylerin yeniden keşfi üzerine muazzam bir epik yazmış.” –Charlie Jane Anders

“Bu kitap, her zaman ihtiyaç duyduğumuz o lirik protest şarkının ta kendisi.” –Ken Liu

5 ilginç bir kitap olduğunu düşünüyorum. Biraz pandemi var, biraz bilimkurgu biraz özgürlük. Kapakta 2019 eseri diyor ama içerik 2020. Keyif aldım diyebilirim.
Kapat