Yaşamın Anlamı ve Amacı Alfred Adler

Yaşamın Anlamı ve Amacı
Alfred Adler

%20 İNDİRİM
175,00 TL
140,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786258361179
911832
Yaşamın Anlamı ve Amacı
Yaşamın Anlamı ve Amacı
140.00

Kişinin kendisine, motivasyonlarına ve her bireyin topluma benzersiz katkısının önemine ilişkin farkındalığı artırmak için yön ve bilgece öğütler sunan ilham verici bir çalışma… Yaşamın Anlamı ve Amacı, davranışlarımızın nedenleri ve daha iyiye doğru değişmenin yolları hakkında daha fazla şey öğrenmek için basit ve sağduyulu bir sistem sunuyor. Adler, olumsuz inançlarımızın bizi nasıl engellediğini keşfetmenin yanı sıra bu düşüncelerden kurtulmak için işe yarar araçlar da ortaya koyuyor. Bireysel benzersizliğin ve yaratıcı yeteneğin yanında sağduyunun da önemini vurgulayan Adler, sonuç hakkında endişe etmeden hedeflerimize doğru nasıl ilerleyeceğimizi gösteriyor. Kişinin değerinin nihai başarıya değil, kişinin elinden gelenin en iyisini yapmasına bağlı olduğunu söyleyen Adler’e göre önemli olan sahip olduğumuz yetenek ve avantajlar değil, bize verilenle neler yaptığımızdır.

 

Başkalarına hizmet etmenin bireysel iyileşme ve büyümede kilit rol oynadığına dikkat çeken Adler, ortak iyiye katkıda bulunma sorumluluğumuzun altını çiziyor. Hem insanlığın geleceği için ideal bir vizyon hem de bu geleceğin gerçekleşmesine katkıda bulunmamıza yardımcı olacak yöntemler sunuyor.

 

Alfred Adler, Freud ve Jung ile birlikte modern psikolojinin kurucularından biridir. Kişilik çalışmasına bütüncül bir yaklaşımla yaklaşması, bireylere sosyal bağlamları içinde ve eşit bir temelde bakması, çalışmalarını bugün de son derece önemli kılıyor.

Kapat