Yasaklı Sanat Olarak Minyatür, Resim ve Grafik Tarihi %25 indirimli Ze

Yasaklı Sanat Olarak Minyatür, Resim ve Grafik Tarihi
Zeki Tez

%5 İNDİRİM
164,00 TL
155,80 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751039026
730826
Yasaklı Sanat Olarak Minyatür, Resim ve Grafik Tarihi
Yasaklı Sanat Olarak Minyatür, Resim ve Grafik Tarihi
155.80

Resim, tarih boyunca çeşitli yasaklara ve düşmanlıklara maruz kaldı. Mağara duvarlarına yapılan betimlemelerden grafik tasarıma uzanan geniş yelpazede minyatür, resim ve grafiğin ustaları; teknikleri, üslupları, konuları nedeniyle ciddi eleştirilerin hatta baskıların hedefi oldu.

Yüzyıllar boyunca dünyanın farklı coğrafyalarında birbirlerinden çok ayrı zorluklarla karşılaşan ressamlar, dünya kültür tarihine eşsiz katkılarda bulundu. Usta ressamlar hem birbirlerini hem de diğer sanat dallarını etkiledi. Resim üzerine yapılan tartışmalar, denemeler ve resimden kaynağını alan estetik anlayış sanatın başat meseleleri için de bir cevap oluşturdu. İşte bu nedenle, resim tarihini bilmek, sanatı bilmenin olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

Prof. Dr. Zeki Tez'in kaleme aldığı Yasaklı Sanat Olarak Minyatür, Resim ve Grafik Tarihi, tarih boyunca resim sanatının farklı coğrafyalarda nasıl filizlendiğini, şekillendiğini ve ressamların hangi baskı ve yasaklamalarla karşılaştığını anlatan, titizlikle hazırlanmış yetkin bir araştırma…

Kapat