Dindar Helena Wilhelm Busch

Dindar Helena
Wilhelm Busch

%20 İNDİRİM
64,50 TL
51,60 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9876257599900
911659
Dindar Helena
Dindar Helena
51.60

19. yüzyıl Alman Edebiyatının en ünlü isimlerinden biri, modern çizgi romanın babası Wilhelm Busch, ve onun hiciv dolu çizimli öykü kitabı “Dindar Helena” ilk kez Türkçede, sizlerle!

1865 yılında yayınladığı Max ve Moritz ile büyük bir üne kavuşan ve 150 yıldır her Alman çocuğun zihninde yer edinen Busch’un yaşamı boyunca yaptığı çizimler, büyük bir hiciv barındırmaktadır. Kendine has mizahı ve diliyle; çağdaş yaşamı, dindarlığı, bağnazlığı ve muhafazakâr yükselişi eleştirmiş ve eleştirirken eğlendirmiştir.

Kendinden sonraki tüm çizerleri etkileyen Busch, müthiş bir duygu aktarımına sahiptir ve öyküleriyle de her yaştan okuyucuyu kendi dünyasına çekebilmiştir.

Günümüzde adına ödüller verilen ve sergiler düzenlenen Busch, Alman kültürünü eserlerinde derinlemesine barındırır. Mizah ürünü ortaya koymasına rağmen bu denli ölümsüz eserler verebilen ve günümüzde etkisini yitirmeden okunan Busch, Alman ruhunu hissetmek isteyen her okuyucunun başvuru kaynağıdır diyebiliriz. Bu sebeple, Almanca aslını da çizimler ile birlikte vererek şiirsel duyarlılığı ana dilde yakalamak isteyenlere ve aynı zamanda kültür araştırmacılarına imkân sağlamak istedik.

Wilhelm Busch’un daha nice eserini sizlere kazandırabilmek dileğiyle…

Kapat