Watchmen Alan Moore

Watchmen
Alan Moore, Dave Gibbons

%35 İNDİRİM
555,00 TL
360,75 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786053756064
634189
Watchmen
Watchmen
360.75

Kim gözleyecek gözcüleri?

Seksenli yılların ortasında Alan Moore ve Dave Gibbons, çizgi roman tarihini kökten değiştiren ve popüler kültürün çizgi roman algısını yeni baştan yazan eşsiz bir eser yarattılar: WATCHMEN. Sıklıkla çizgi romanların ciddiye alınmasını sağlayan ilk eser olduğu söylenen WATCHMEN, süper kahramanların çok yönlülüğünü, psikolojik karakter derinliğini olabilecek en gerçekçi biçimde yansıtan yegâne eser.

Amerikalı süper kahramanların varlığının bile tarihe farklı bir yön verdiği bir dünyada, Amerika Vietnam Savaşı'nı kazanmıştır, Nixon hâlâ başkandır ve Soğuk Savaş devam etmektedir. WATCHMEN bir cinayet öyküsü olarak başlasa da kısa sürede tüm gezegeni ilgilendiren bir komplonun izleri ortaya çıkar. Nihayetinde, tekrar bir araya gelmiş bu kahramanlar Rorscach, Gece Kuşu, İpek Hayalet, Dr. Manhattan ve Ozymandias–s inançlarının sınırlarını zorlamak ve iyi ile kötünün çizgisinin nereye çizileceğini kendilerine sormak zorunda kalacaklardır.

Bu edisyonda, eserin yaratılış sürecindeki daha önce yayınlanmamış çizim taslakları ve çizer Dave Gibbons'ın yeni önsözü de metinlere eşlik ediyor.

HUGO Ödülü Kazananı
LOCUS Ödülü Kazananı
EISNER Ödülü Kazananı

“Grafik romanda bir dönüm noktası.”

- Time

“Sanatkarlığın zirvesinde bir başyapıt.”

- Entertainment Weekly

“En büyük esin kaynaklarımdan.”

- Neil Gaiman

0 Baskı ve kağıt kalitesi güzel. Ancak kitaplara son derece kibar davranan bir okur olarak ilk okumada cildin kapaktan ayrıldığını görüyorum. Cilt kalitesine ciddi önem verilmeli.
0 lütfen tekrar %50 indirim yapın. almayı çok istiyordum ki baktım fiyatı yükselmiş. en kıymetli çizgi romanlardan biri, her kitaplıkta olması gerektiğini düşünüyorum. ithaki de bu konuda harika bir iş yapıyor fakat bu fiyatlar hayli yüksek.
0 İthaki Türkçe çizgi romanda büyük bir boşluğu dolduracağını gösteriyor Sandman ve Watchmen'le. Darısı V for Vendetta'ya.
Kapat