Watchmen Başlangıç: Ozymandias – Kızıl Korsan Len Wein

Watchmen Başlangıç: Ozymandias - Kızıl Korsan
Len Wein

%35 İNDİRİM
446,00 TL
289,90 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786057762320
802569
Watchmen Başlangıç: Ozymandias - Kızıl Korsan
Watchmen Başlangıç: Ozymandias - Kızıl Korsan
289.90

Tüm zamanların en çok satan grafik romanının uzun süredir beklenen başlangıç hikâyeleri sonunda okurların karşısına çıkıyor: Watchmen: Başlangıç!

Adrian Veidt, dünyanın en zeki adamı olmak için neleri yapmazdı? Kimleri feda etmezdi? Yoluna kim çıksa, onu ortadan kaldırmazdı? Watchmen Başlangıç: Ozymandıas bölümü dünyayı fethetmek için insanlığını kaybeden hırslı ve gözüpek bir karakterin portresini çiziyor.

Kızıl Korsan'ın Laneti bu ciltte ilk defa bir arada okurların karşısına çıkıyor. Watchmen'deki hikâyeyle tuhaf bir paralelliği bulunan, lanetli bir korsanın hikâyesinin anlatıldığı “kara yük gemisinin maceraları” bu ciltle birlikte yaşananların ötesini anlatmaya devam ediyor.

Dolar Bıll sadece bir fikirden yola çıkıp bir finans şirketinin film maskotu olarak işe başlamıştı. Fakat bu reklam çalışması hayal ettiğinden de ileriye gidince, bu oyuncu umabileceğinden daha gerçek bir kahramana dönüştü. Efsane yazar len wein (Swamp Thıng) ile ünlü çizerler jae lee (kara kule), john higgins (hellblazer) ve steve rude (nexus) watchmen: başlangıç'ta daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığınız hikâyeleri anlatıyor.

“Jae Lee'nin sanatıOzymandias'ı Watchmen: Başlangıç kitaplarının en farklısı yapıyor.”

– The A.V. Club/The Onion

“Watchmen: Başlangıç - Ozymandias, yalnızca Watchmen efsanesine muhteşem bir hikâye katmakla kalmıyor, tek başına da oldukça güçlü bir hikâye ortaya koyuyor.”

– Newsarama

“Lee'nin çizimleri, Wein'in yazdığı Veidt macerasını mükemmel tamamlamış ve bir ölümlüdenbir yarı tanrı ortaya koymayı başarmışlar.”

– IGN

Dc comics, Watchmen dünyasını genişletmek için alanının en iyi yazar ve çizerlerini bir araya getiriyor. Bu bölümde Jae Lee'nin (Kara Kule) çizimiyle Ozymandias ve Steve Rude'un (Nexus) çizimiyle Dolar Bıll okurların karşısına çıkıyor. Her iki öyküyü de orijinal Watchmen'in editörü ve usta yazar len wein kaleme alıyor. Ayrıca, bir Watchmen yan hikâyesi olan, wein ve çizer john higgins tarafından yaratılan kızıl korsan'ın laneti ilk defa eksiksiz olarak burada yayımlanıyor.

Kapat