Warren Buffett: Para Kurdunun Zihninde Robert G. Hagstrom

Warren Buffett - Para Kurdunun Zihninde
Robert G. Hagstrom

%35 İNDİRİM
290,00 TL
188,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258489200
900836
Warren Buffett - Para Kurdunun Zihninde
Warren Buffett - Para Kurdunun Zihninde
188.50

Warren Buffett: Para Kurdunun Zihninde'de Hagstrom, Buffett'ın bilgeliğini derin bir analize tabi tutarak geniş kapsamlı fikir ve kavramlardan oluşan karmaşık bir mozaiği, bizzat Buffett'ın “Para Kurdu Zihniyeti” dediği düşünce yapısını gözler önüne seriyor.

Peki ama “Para Kurdu Zihniyeti” tam olarak ne demek? Bu ifade aslında bir açıdan sermaye tahsisi gibi büyük finansal meseleler hakkında düşünmenin bir yoluna işaret ederken, diğer bir açıdan da günümüzün hızlı kararlar vermeyi gerektiren borsalarında başarılı yatırımlar yapmayı sağlayan genel bir düşünce yapısını özetler. Bu düşünce yapısı ise, öğrenmeyi, kendini yeni durumlara uyarlama becerisini ve işe yaramaz gürültülere kulak tıkamayı gerektirir.

İşte elinizdeki kitap özgüven, stoacılık, rasyonalizm ve pragmatizm felsefeleri ile bu felsefelerin akıllı yatırım kararları almaya olan katkılarını açıklamasının yanı sıra hem değer yatırımının evrimini anlatıyor, hem nasıl “İş Odaklı Yatırım” zihniyeti geliştirebileceğinizin yöntemlerine işaret ediyor hem de başarılı ve aktif bir yönetim tarzının olmazsa olmaz özelliklerini betimliyor.

Kısacası Warren Buffett: Para Kurdunun Zihninde'de Hagstrom, okurların Para Kurdu Zihniyeti'nin yapıtaşlarını kavramasına yardımcı olarak onlara bu ilkeleri kendi yaşamlarının değerini artıracak şekilde kullanmanın yollarını gösteriyor.

“Bilgelik dolu bir başyapıt. Robert Hagstrom nadir bulunan bir kişi: Derin bir düşünür ve net bir yazar. Becerileri, çağımızın en zeki yatırımcısı Warren Buffett'ın felsefesini ve düşüncesini bağlama oturtmak için ideal. Hissedarların katabilecekleri özel değerle ilgili bölüm başlı başına yetenek gösterisi.”
—LAWRENCE A. CUNNINGHAM, Hayat Denen Kartopu kitabının derleyicisi

Kapat