Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı

Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)
Volkan Arslan

40,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
9786056553547
735944
Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)
Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)
Kalem Vakfı Yayınları
40.00

Birinci kitapta anlatılan temel Osmanlı Türkçesi bilgisi ve okuma becerisinin üstüne bu kitapla rik'a okuma hatta yazma becerisi de ekleyerek kültür ve medeniyetimizde yazıya dair pek çok yeni bilgi edinilebilmesi amaçlanmıştır. Hem okur-yazarlık bilgisi vererek hem de kişinin entelektüel birikimini kendine özgü bir yöntem ile geliştiren bu kitap, etkinliklerle zenginleştirilmiş, bölümler birikimli bir sistemle hazırlanmıştır.

Dolasıyla bölümlerin sırasıyla öğrenilmesi kitabın daha rahat ve kolay tamamlanmasına, etkinliklerin eksiksiz yapılması ise öğrenilenlerin özümsenmesine vesile olacaktır. Bu kitabı, sayısı çok olmamakla birlikte rik'a okurluğu için bugüne kadar hazırlanmış olan kitaplardan ayıran en belirgin özelliklerden biri ise özellikle genç yaş grubuna (11-17 yaş) hitap etmesi ve pedagojik unsurlar içeriyor olmasıdır.

Bu yaş grubunun öğrenmesi gereken kelimeler, kavramlar ve bilgileri içeren metinler özenle seçilmiş/yazılmış ve kitaba yerleştirilmiştir. Kitap bütün bu özellikleri ile bir ilk olma vasfı da taşımaktadır.Tarihî Türkçe - Rik'a Etkinlik Kitabında, 1903 yılında İstanbul'da basılıp Anadolu'daki bütün ilkokullarda okutulan, Mehmed Fuad'ın hazırladığı Kıraat-ı Müfide adlı kitaptan faydalanılmıştır.

Bu kitabın seçilmesi ve kullanımında, kitapta hem bilim hem ahlak ilkelerinden sistematik bir şekilde bahsediyor olması en etkin sebeplerden biri olmuştur. Bunun yanında kitapta geçen ve dönemin ruhunu yansıtan kelimelerle okurun hem kelime dağarcığı gelişecek hem de bahsi geçen dönemin bugüne ulaşması ve dönemin daha iyi anlaşılması kolaylaşacaktır. Târihî Türkçe - Rik'a Etkinlik Kitabı'nda âzamî istifâde edilmesi ümidiyle...

Kapat